Настоятель Благовіщенської церкви в Коломиї намагається зробити храм пам’яткою ЮНЕСКО

27.10.2018 0:21 0

Настоятель Благовіщенської церкви в Коломиї намагається зробити храм пам’яткою ЮНЕСКО

«Коломия має унікальну церкву, найстарішу, напевне, в області. Вона є пам’яткою архітектури Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, але, за статутними документами ЮНЕСКО, така пам’ятка повинна бути занесена до каталогу. Церква збудована без жодного цвяха, вона повністю дерев’яна і це її родзинка», - зазначив Андрій Іванчук.
Отець Андрій Танасійчук, який є настоятелем храму, каже: «Відколи церква відкрита протягом усього дня, приїжджають і німці, й австрійці, і французи, молодь приїжджає і кажуть: «На всіх картах вказана ваша церква, що вона є дерев’яна, бо ми маємо побудовані з цегли, з каміння, але з дерева не бачили ніколи». Тож ми хочемо, щоб вона була ще кращою. Наше покоління, яке зараз тут росте, щоб воно теж залишило після себе хороший знак. Ми ввійшли в історію, ми зараз творимо історію і зобов’язані передати її наступним поколінням. Потрібно дійсно докласти багато матеріальних зусиль. Добре, що є люди, котрі це готові зробити. Важливо, щоб не тільки була церква як матеріальна будівля, гарно збережена, а й щоб вона була намолена. А це є найдавніша будівля в Коломиї».
«На жаль, коли приїжджали фахівці, вони звернули увагу, що під час ремонтних робіт використовували сучасні матеріали, що не дало їй можливість потрапити до каталогу. Ми зараз думаємо, як це виправити. У Коломиї є дуже гарні зодчі, які знають давні гуцульські будівельні прийоми. Ми хочемо їх попросити, щоб вони привели її до тієї автентичності, тобто реконструювали для досягнення первісного стану. Розпочнемо найближчим часом, ми повинні максимально докласти зусиль і зробити так, щоб церква потрапила до ЮНЕСКО. Це буде найкращий подарунок для нас усіх. У Коломиї буде пам’ятка ЮНЕСКО, і це буде зовсім інший статус, зовсім інша туристична реклама для нашого міста. Це буде нова візитка нашої писанкової Коломиї», – сказав Андрій Іванчук.
Нагадаємо, церква Благовіщення збудована 1587 року. Храм належить до пам’яток архітектури національного значення області і є одним з найкращих зразків гуцульського сакрального будівництва. Храм Благовіщення в Коломиї унікальний і тим, що у ньому були образи, які намалював відомий український художник ХІХ ст. Теофіл Копистинський, а також церковні стародруки, що поруч є дзвіниця з 1578 р., символічна стрілецька могила та давній коломийський цвинтар.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Промышленный альпинизм как работа на высоте Працівники ювенальної поліції влаштували свято дітям молодіжного табору Мукачівської єпархії УПЦ Пасхальное воскресенье. Светлый праздник для всей семьи Эконом такси во Львове Тренды из девяностых - поясные сумки

Публикации