Москва без України не третій Рим, а друга Золота Орда, – архиєпископ ПЦУ

02.02.2019 8:19 0

Москва без України не третій Рим, а друга Золота Орда, – архиєпископ ПЦУ

Російській Православній Церкві потрібні не українські церкви чи парафіяни – вона хоче привласнити частину історії України. Про це заявив архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України Євстратій (Зоря) під час круглого столу, передає УНН.

"На своєму ювілеї Патріарх Кирило сказав: "Київ – це наша священна земля, і тому ми ніколи не погодимось на відторгнення України від Російської Церкви". Отже, відверто скажу, причина не внутрішньо українська, причина релігійна – тобто не йдеться про благо православних чи благо Церкви, йдеться про цілком визначену історичну і ідеологічну концепцію", - зазначив архиєпископ.

За його словами, Росія вважає Київ священною землею не через те, що тут відбулось хрещення Русі, а тому, що без Української Церкви й ідентичності Московська держава починається з Івана Калити, який став першим Московським князем, отримавши ярлик на князювання від Золотої Орди.

"Тоді концепція "Москва – третій Рим" по суті обертається на концепцію "Москва – друга Золота Орда" і джерела виходять уже не з європейської цивілізації, а з азійських традицій", - наголосив священнослужитель.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/74554/

Следующая новость
Предыдущая новость

Перевозка умерших по Украине Как не ошибиться с выбором подарка для девушки Успешная товарная биржа PolonEX Купить фотообои по лучшей цене Игумен УПЦ примет участие в вечере смеха

Публикации