Москва без України не третій Рим, а друга Золота Орда, – архиєпископ ПЦУ

02.02.2019 8:19 0

Москва без України не третій Рим, а друга Золота Орда, – архиєпископ ПЦУ

Російській Православній Церкві потрібні не українські церкви чи парафіяни – вона хоче привласнити частину історії України. Про це заявив архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України Євстратій (Зоря) під час круглого столу, передає УНН.

"На своєму ювілеї Патріарх Кирило сказав: "Київ – це наша священна земля, і тому ми ніколи не погодимось на відторгнення України від Російської Церкви". Отже, відверто скажу, причина не внутрішньо українська, причина релігійна – тобто не йдеться про благо православних чи благо Церкви, йдеться про цілком визначену історичну і ідеологічну концепцію", - зазначив архиєпископ.

За його словами, Росія вважає Київ священною землею не через те, що тут відбулось хрещення Русі, а тому, що без Української Церкви й ідентичності Московська держава починається з Івана Калити, який став першим Московським князем, отримавши ярлик на князювання від Золотої Орди.

"Тоді концепція "Москва – третій Рим" по суті обертається на концепцію "Москва – друга Золота Орда" і джерела виходять уже не з європейської цивілізації, а з азійських традицій", - наголосив священнослужитель.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/74554/

Следующая новость
Предыдущая новость

Лучшие способы укрепления склонов Єпископ УПЦ вибачився за поведінку священика, який зневажив пам'ять воїна АТО Казино, которое не может вам не понравиться Квартира начинается со входной двери А вы уже знаете, где можно получить справку формы 003-В/у быстро и без проблем?

Публикации