Митрополит УПЦ (МП): "До десяти єпископів з нашого боку підтримують заяву" про автокефалію, але "з нами не радяться"

14.05.2018 19:53 21

Митрополит УПЦ (МП):

"У мене завжди була одна позиція, яка полягає в тому, що нам треба церква, ні від кого не залежна. Якщо взяти нашу історію, то церква наша переходила, або підкорялася іншим, «завдячуючи» політичним змінам... Зараз у зв’язку з останніми подіями є кілька «але». Маю на увазі неправильні дії президента, політично неграмотні. А також відсутність бажання утворення автокефальної церкви у нашого (УПЦ МП) єпископату... — сказав владика Софроній. — Він (президент — ред.) робить кроки тільки зі своєї сторони. А ми тут для чого (зокрема, єпископи УПЦ МП)? У нашій церкві понад 80 єпископів в Україні. Нас не запитують, з нами не радяться, нам нічого не пропонують. Це надзвичайно велика помилка, політично неправильний підхід до цього питання".
Це в той час, коли "до десяти єпископів з нашого боку підтримують заяву", заявив митрополит Софроній і підтвердив свій підпис під зверненням до Вселенського патріарха Варфоломія.
Президенту України ієрарх УПЦ (МП) дав пораду: "Якщо президент хоче робити таку справу, то йому потрібно було не кричати, а зібрати усіх нас - єпископів, подивитися і запитати «як ти хочеш?». Це було би дією, правильною постановкою питання".
"Але патріарху Варфоломію спочатку потрібно було б скасувати те, що нас забрали до Москви. Потрібно, аби Вселенський Патріарх під час засідання Синоду заявив, що така то постанова визнається неправомочною… а тому ми маємо право поставити це питання перед Вселенським православ’ям, щоби повернути Україну під омофор (під плече) Константинополя…" - зазначив Черкаський митрополит.
Також він повідомив, що йому, як і в інші єпархії, надіслали з Київської митрополії бланки для збору підписів серед вірян проти автокефалії. Але "у моїй єпархії ніхто такі записочки підписувати не буде", сказав архієрей.

1 В. Ясеневий [профіль] Сьогодні, 19:49 Оце то , істьинний БОГОМ вибраний і поставленний Архієрей. Такого я хотів би бути духовним сином. Благословіть мене , дорогий Владико. БОЖЕ! Дякую ТОБІ за те, що є ще в ТЕБЕ такі ТВОЇ вірні СЛУЖИТЕЛІ..Аллилуйя... Хваліть ГОСПОДА...АМІНЬ!!!

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Химчистка салона автомобиля Рулонные шторы День-Ночь- практичный и удобный атрибут комфорта Купить экономную упаковку кофе «Якобс» Где купить справки и дипломы в Украине Юридический перевод документов

Публикации