Митрополит Борис Ґудзяк очолив велелюдне паломництво до містечка Централія (США)

28.08.2019 5:48 0

Митрополит Борис Ґудзяк очолив велелюдне паломництво до містечка Централія (США)

Сотні паломників у неділю, 25 серпня 2019 року, взяли участь у четвертому щорічному Марійському паломництві українських греко-католиків у США «Поклик до молитви». Прочани прибули до Централії (штат Пенсильванія, США). Про це інформує сайт Синоду єпископів УГКЦ.

Церква розташована в м. Корінгем, побудована на скелі.

Участь у Архиєрейській Літургії взяли шість єпископів:

Єпископи.jpg

- архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк — духовний пастир усіх українських католиків у США;
- владика Павло Хомницький, ЧСВВ, єпископ Стемфордської єпархії Української Греко-Католицької Церкви;
- владика Рональд У. Гейнер, єпископ римо-католицької єпархії з Харрісбурга;
- владика Альфред А. Шлерт, єпископ римо-католицької єпархії Аллентауна;
- владика Іван Бура, єпископ-помічник Української католицької архиєпархії Філадельфії;
- владика Андрій Рабій, єпископ-помічник Української католицької архиєпархії Філадельфії.

«Існує почуття святості», — сказав владика Борис Ґудзяк у проповіді. «Я не знаю, що ви переживаєте, коли приходите до цієї церкви і ходите навколо неї перед Літургією. Існує справжня цілісність. У цій природі присутня краса. У вас, у Вашій вірі присутня краса. Тут є мир у світлі та радість Євангелія».

Владика-Борис.jpg

Відтак владика Борис говорив про містечко Централію, а саме, що це було метушливе містечко із багатьма будинками і церквами, містечко, в якому було життя і багато сімей, а потім стався мінний обстріл, що призвів до евакуації району.

«Ми відзначаємо парафіяльний празник Успіння Божої Матері, яке в Західній церкві називається Внебовзяттям», — сказав владика Борис Ґудзяк. «Ми святкуємо день Марії, що йде від землі до неба, і творить нам шлях для наслідування. Це мир, радість і велика надія».

2.jpg

Після Літургії відбулася процесія від церкви з іконою Почаївської Богоматері, яку розмістили у зовнішній каплиці для поклоніння. Учасники паломництва взяли участь у дискусії «З багатьох — Одна» про Східні та Західні Церкви.

Відбулася молитва Вервиці до історичної копії Ікони Почаївської Богоматері із XVIII ст. Паломники спільно помолилися Акафіст празника Успіння Пресвятої Богородиці перед плащаницею Пресвятої Богородиці.

хода.jpg

Потім усі процесійною ходою зі свічками та з іконою Почаївської Богоматері попрямували до церкви на молитву Молебню до Божої Матері. Упродовж дня вірні мали також змогу молитися перед іконами Почаївської Богородиці, Богородиці Заступниці переслідуваних християн (благословенна папою Франциском) та Святою Плащаницею Успіння Пресвятої Богородиці.

«Я родом з міста Маханой, поблизу Барнесвіля», — сказала паломниця Мері Еллен. «Це перший рік, коли я змогла сюди прибути». На запитання, що змусило її приїхати на паломництво, вона сказала: «Я — українка, я — християнка візантійського обряду».

Мешканець Мінерсвіля, Лука Лапоцький, який допомагав контролювати паркування, поділився враженнями: «Це абсолютно чудово і дивовижно, що так багато людей приходять сюди для молитви. У нас є люди, які приїжджають з Вашингтона, округ Колумбія, з Бриджпорта, штат Пенсильванія, з Нью-Йорка».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/ukrainians_outside_of_Ukraine/76969/

Следующая новость
Предыдущая новость

Старовинну ікону підмінили у церкві на Тернопільщині Органічні добрива від українського виробника Очищение и минерализация воды Подарили цветы в коробке, а вы не знаете, что с ними делать, тогда мы вам расскажем Изготовление клише из магния и латуни

Публикации