Клімнкін зізнався, хто першим підкинув Порошенку ідею про Томос

10.12.2019 16:28 0

Клімнкін зізнався, хто першим підкинув Порошенку ідею про Томос

П'ятий президент України Петро Порошенко спершу не хотів створення Православної Церкви України й отримання Томосу про автокефалію, заявив у інтерв'ю виданню "ГОРДОН" колишній український міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Особливо напруженими були 2014–2016 роки, ми працювали по 24 години на добу, виживали на каві та адреналіні. У мене є дві речі, які я вважаю досягненням. Перше – те, що вдалося втримати ситуацію в перші три роки після початку війни. Друге – отримання Томосу і створення Православної Церкви України. Тоді лише дві людини переконували Порошенка почати цю роботу – [ексзаступник глави Адміністрації Президента] Ростислав Павленко і я. Ні Порошенко, ні його команда на початку цього не хотіли. Оці дві речі я вважаю фундаментальними для новітньої історії України", – сказав ексміністр.

ПЦУ було створено у грудні 2018 року шляхом об'єднання Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви та двох єрархів Української Православної Церкви Московського Патріархату.

5 січня 2019 року Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію ПЦУ, а 6 січня вручив його у Стамбулі Предстоятелю Православної Церкви України, митрополитові Епіфанію.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/78122/

Следующая новость
Предыдущая новость

Як оцінити якість деревини до електронних торгів Велпатасвир в составе индийских препаратов помогает в борьбе с ВГС всех генотипов Изготовление пакетов и нанесение на них печати во Львове Играть на реальные деньги в онлайн казино Один из популярных игровых порталов с видеослотами

Публикации