Звільнені з полону військові подякували предстоятелю УПЦ

10.01.2018 21:14 0

Звільнені з полону військові подякували предстоятелю УПЦ

Олексій Кириченко від імені усіх своїх співслуживців, які на даний момент проходять реабілітацію у госпіталі, подякував митрополиту Онуфрію. «Це велика честь для мене бути тут, — сказав він. — Хочу подякувати від імені усіх хлопців за те, що Православна Церква взяла на себе таку важливу роль. Тому, що, як пам’ятаємо в Писанні сказано, «Дух Господа Бога на мені, бо Господь помазав Мене… проповідувати полоненим визволення і в’язням відчинити в’язницю» (Іс. 61:1). Це дійсно роль Церкви».
Військовий розповів, що саме в полоні дізнався про православну віру. «Я хочу подякувати всім тим, хто передавав релігійну літературу нам. Я бачив, як вона допомагає хлопцям, наскільки дух людини піднімається. Коли вона починає читати духовну літературу, то в’язниця перетворюється для неї на монастир, просто зі своїм уставом. Я сам невоцерковленний, не належу до жодної церкви, але саме там я для себе відкрив Православ’я. Я не знав, що Православ’я таке…», - цитує його сайт УПЦ.
Він також попросив докласти усіх зусиль, щоб допомогти визволити тих, хто лишився у полоні.
Дружина звільненого військовослужбовця Бесараба Андрія від себе особисто та від родичів інших військовополонених подякувала главі УПЦ, а також попросила сприяти звільненню усіх бранців. «Хочу подякувати від усього серця, від усієї душі за звільнення хлопців, за те, що Ви зробили велику роботу, за те, що вони мають зараз волю і свободу, за те, що мої діти можуть обійняти батька, за те, що я можу пригорнутися до свого чоловіка. Дійсно, за цей час ми стали всі однією родиною, і у нас болить душа за тих матерів, за тих дружин, за самих хлопців, які залишилися в полоні», — сказала жінка.
Нагадаємо, що у 2016 р. році глава УПЦ КП і старший єпископ п'ятидесятників України зверталися до глави УПЦ (МП) з проханням допомогти звільнити заручників в "ДНР", "ЛНР" і Криму, оскільки єпархії УПЦ (МП) у вказаних регіонах користуються підтримкою окупантів та сепаратистів. Весною 2017 року матері українських військовополонених також неодноразово зверталися до предстоятеля УПЦ за допомогою у їхньому горі.
На зустріч також приїхав Тарас Колодій, який ще раз подякував за своє звільнення, що відбулося рік тому, а також за звільнення своїх товаришів і попросив й надалі займатися цією справою.
Одна з присутніх жінок, дружина полоненого, Маргарита Галушка, сказала так: «У мене надія тільки на нашу Церкву і на Господа».
Вітаючи усіх присутніх, глава УПЦ зазначив, що особливо радий тому, що ця знаменна подія відбулася напередодні свята Різдва Христового. Він висловив особливу вдячність патіарху Кирилу, до якого особисто звертався багато разів за допомогою у цьому питані. За словами архіпастиря, «процес був не простий», проте «був зрушений з мертвої точки».
«Ми подали нові списки зі своїми пропозиціями. Тепер ці списки будуть розглядатися, будуть переговори. Я думаю, що цей процес буде продовжуватися. Якщо ми домовимося, то і цей етап не буде останнім, буде ще продовження. І будемо до тих пір клопотати та просити Бога і людей, поки всіх своїх полонених, не заберемо до себе додому», — запевнив предстоятель.
Він попросив усіх присутніх допомогти у цій справі і надати максимально точну інформацію, списки з іменами, датами народження тощо про тих військових, які продовжують перебувати у полоні.
«Ми не будемо зупинятися поки всіх не звільнимо, будемо робити все, що від нас залежить, але ми знаємо, що наші потуги, якщо Бог не благословить, не будуть мати плодів, — сказав він. — Ми молимося до Бога і як люди робимо все, що можемо зробити, щоб звільнити усіх».
«Ми, як Церква діємо у площині милосердя, к якій ми повинні прощати те, що скоїли одне проти одного, — нагадав Блаженніший владика. — Політики, як правило, діють в іншій площині – площині закону… Якщо ми не навчимося одне одного прощати, то у нас просто життя не буде на землі. Ми одне одного поїмо. Нам не треба диявола. Диявол буде відпочивати, а ми будемо одне одного нищити. Якщо ми хочемо у Бога отримати прощення за свої гріхи, ми маємо простити один одного. І ми намагаємося про це говорити скрізь, на всіх рівнях».
Архіпастир привітав усіх з прийдешніми Різдвяними святами, благословив присутніх та вручив подарунки. «Я вітаю тих матерів, жінок, сестер, братів, чиї родичі вийшли на волю, бажаю, щоб вони пройшли свій курс реабілітації, щоб вони поправили своє здоров’я, і щоб вони жили під Божим благословенням посеред нас, щоб вони користувалися і нашим теплом, і нашою любов’ю, і нашою увагою. А тим, котрі ще потребують нашої помочі, помочі Божої у звільненні, щоб Господь швидше їх звільнив», — побажав він.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Ремонт в кухне и покупка мебельного гарнитура в Твери Один из популярных игровых порталов с видеослотами Створіть свій власний аромат: Набори для самозамісу рідин для вейпінгу Больничный лист при родах Кофе в зернах - удовольствие в каждой чашке

Публикации