Елладська Православна Церква рішуче підтримує протест вірян проти назви сусідньої держави — Македонії

24.01.2018 11:09 12

Елладська Православна Церква рішуче підтримує протест вірян проти назви сусідньої держави — Македонії

Митрополит Салонік Антімос закликав раду церкви переглянути свою позицію щодо переговорів після мітингу, заявивши, що церква ніколи не повинна погоджуватися на будь-які назви, які міститимуть слово "Македонія".
Раніше в цьому місяці, Синод одноголосно вирішив, що протистоятиме будь-якому рішенню, яке включатиме використання назви "Македонія" Колишньою Югославською Республікою Македонія.
Нагадаємо, глава МЗС Греції Нікос Котціас заявив, що Греція цього року хоче врегулювати давню суперечку щодо назви колишньої Югославської республіки Македонія.
Як відомо, Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву в одної з північних грецьких провінцій, і через це блокує діалог щодо вступу країни до НАТО і ЄС.
Суперечка триває з 1991 року - часу здобуття незалежності Македонією, яка до того носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

У Софії Київській відкриється виставка «Кольори православ'я. Польща» Впливовий український політик, прихожанин і меценат УПЦ, підтримав бажання президента прискорити автокефалію Курс валюти у Львові У Криму священик УПЦ благословив російських окупантів "на захист державного кордону РФ" Законное изготовление штампов и печатей в Украине

Публикации