Екзарх Луцький закликав майбутніх священиків відроджувати УГКЦ на Волині

29.06.2018 14:13 0

Екзарх Луцький закликав майбутніх священиків відроджувати УГКЦ на Волині

Екзарх Луцький владика Йосафат (Говера) закликав семінаристів після завершення навчання їхати на Волинь та відроджувати УГКЦ - Церква там нині потребує відважних місіонерів.

Про це екзарх заявив під час VIII практичного спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів у Зарваниці, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Коли я їздив до Німеччини, то там католики кажуть, що вони «в діаспорі», тому що вони у меншості, більшість протестантів, а католиків лише 10-15% від загального населення, решта - представники інших конфесій та релігій або атеїсти, - зазначив владика Йосафат, звертаючись до семінаристів. - Луцький Екзархат в Україні - це теж своєрідна діаспора, адже греко-католики у меншості, а переважно - православні. Одначе це рідні наші терени. Луцька єпархія у XIX столітті налічувала 1200 парафій! Володимирська єпархія, яка теж входить в ці межі, мала 600 парафій. Так було до 1839 року, коли УГКЦ на Волині була репресована і ліквідована».

«Водночас, - відзначив єпископ, - багато людей продовжували триматися своєї Церкви, і не приймали хрещення та не вінчалися у православних церквах, які були їм нав’язані. І коли відродилася місія часів Миколая Чарнецького між Першою і Другою світовими війнами, то почало знову приходити багато людей. Деякі парафії налічували по 1000 вірних у міжвоєнний період. Тому відродження УГКЦ на Волині - це черговий етап, щоби знову відродити наше життя, і воно поволі рухається», - зазначив владика Йосафат.

Єпископ розповів семінаристам про ситуацію і сьогоднішні виклики у Луцькому екзархаті.

«Кожен має знайти свою місію і пізнати, до чого його кличе Бог. І може багато кого з вас Господь кличе саме на Волинь. Волинь чекає своїх відважних місіонерів», - звернувся до учасників спецкурсу владика Йосафат.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/71661/

Следующая новость
Предыдущая новость

Выбираем оборудование для салона красоты Миниатюрная овчарка - вельш корги кардиган Сайт новых русских и актуальных трейлеров Лучшее предложение от игрового клуба Реєстраційні документи створеного на материку Духовного управління мусульман Криму відправлені на доопрацювання

Публикации