Головний рабин України попросив Главу держави врятувати Купецьку синагогу

16.10.2018 13:51 0

Головний рабин України попросив Главу держави врятувати Купецьку синагогу

Головний рабин України і Києва Моше-Реувен Асман звернувся до президента Петра Порошенка з проханням врятувати будівлю столичного кінотеатру "Кінопанорама", який був закритий 1 жовтня і готується під знесення. "Від імені Єврейської громади звертаюся до Вас як до гаранта прав і свобод людини і громадян, з проханням допомогти вирішити багаторічну проблему, яка зараз стала критичною", - йдеться у листі, опублікованому на сторінці рабина у Facebook, інформує "112".

За його словами, будинок по вулиці Шота Руставеллі, 19 був побудований меценатом Бродським для єврейської громади. У цій будівлі знаходилася Купецька синагога, побудована в 1898-1899 роках і закрита комуністичним режимом в 1933 році. Рабин висловив рішучий протест проти планів знесення старовинного будинку синагоги, перебудованого під кінотеатр, і звернувся з проханням повернути будівлю віруючим.

"Наша спільнота дуже стурбована, що сьогодні, коли Україна йде Європейським шляхом розвитку, може статися така величезна історична несправедливість, як руйнування культової історичної будівлі. Ми вважаємо важливим збереження і повернення віруючим того, що було відібрано більшовиками", - написано у зверненні до Президента.

лист.jpg

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/land_and_property_problems/73073/

Следующая новость
Предыдущая новость

Женские леггинсы по лучшей цене Как оформить займ онлайн в Украине В УАПЦ нова криза: Буковинська єпархія припинила поминання предстоятеля Преимущества гидравлических кресел в салоне красоты Мятежный епископ УПЦ был "отравлен и ждал смерти", но "чудом исцелился"

Публикации