Глава УГКЦ зустрівся з англіканським єпископом, апостольським нунцієм у Великобританії та білоруськими греко-католиками

30.10.2017 19:23 6

Глава УГКЦ зустрівся з англіканським єпископом, апостольським нунцієм у Великобританії та білоруськими греко-католиками

Зустріч з англіканським єпископом Джонатоном Гудоллою відбулася в українській католицькій кафедрі Пресвятої родини в Лондоні. Єпископ Джонатон є відповідальний за відносини Англіканської Церкви зі Східними Церквами.
Під час розмови вони обговорили важливі теми міжцерковних стосунків. Зокрема, ішлося про еклезіологію, екуменізм і синодальність Церкви, які на сьогодні є на порядку денному Зустрічі східних католицьких єпископів Європи, що вперше цими днями проходила в Англії.
У зустрічі ієрархів також брав участь владика Гліб (Лончина), єпарх єпархії Пресвятої родини в Лондоні.
Глава УГКЦ також здійснив візит ввічливості до апостольського нунція у Великобританії Едварда Адамса. Архієреї обговорили соціальну, пасторальну і екуменічну ситуацію в Україні та її наслідки для українців у Великобританії. Глава УГКЦ зазначив нунцієві, що особлива місія УГКЦ сьогодні ‒ зцілювати рани не лише минулого, а й ті, які спричинені безперервною війною в Україні.
Напередодні, 24 жовтня, глава УГКЦ відвідав у Лондоні білоруську греко-католицьку спільноту, де відслужив літургію в церкві Святого Кирила Турівського і Всіх святих білоруського народу. Новозбудована церква є першою в Лондоні дерев’яною церквою, збудованою після великої пожежі, яка сталася у 1666 році.
Глава УГКЦ зустрівся з англіканським єпископом, апостольським нунцієм у Великобританії та білоруськими греко-католиками
Із предстоятелем УГКЦ співслужили владика Гліб, о. Микола Матвіївський і духовенство з Білорусі. Отець Сергій Стасєвич привітав владику Святослава в Білоруській місії, зазначивши, що останнього разу глава Української Церкви їх відвідував у 1970 році. Це був патріарх Йосиф Сліпий. Від 2014 року Білоруська католицька місія у Великобританії є під омофором владики Гліба.
У своїй проповіді глава УГКЦ говорив про братські зв’язки між Українською Греко-Католицькою Церквою і Білоруською Греко-Католицькою Церквою.
Після літургії Святослав відвідав архів, бібліотеку і музей. Бібліотека названа в честь Франциска Скорини, білоруського і східнослов'янського піонера видавничої справи.
Нагадаємо, що 1 жовтня 2017 року глава УГКЦ в Мінську відвідав парафію Святого Йосифа Білоруської Греко-Католицької Церкви. «Сьогодні тим сильним словом до вас, яке я прагну привезти з України, є те, що ваша мати – Київська Церква – не забуває своїх дітей. Ваша Церква-мати відчуває материнський обов’язок супроти вас», − звернувся тоді Святослав до учасників спільної молитви.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Еще больше возможностей приобрести товары по выгодной цене Прокат необходимой мебели Громаду Жовкви сколихнула неповага церкви УПЦ до загиблого в АТО бійця Свадебные платья от лучших мировых дизайнеров в салоне Гранд ажур Порошенко: Україна очікує визнання автокефалії від Церкви-Матері

Публикации