Генеральний секретар Ради Єпископських Конференцій Європи знайомиться з Україною

15.05.2018 21:24 0

Генеральний секретар Ради Єпископських Конференцій Європи знайомиться з Україною

11 травня ввечері монсеньйор Дуарте відвідав Київську Трьохсвятительську семінарію, де проходять свою формацію понад 60 семінаристів Київської митрополії УГКЦ. Під час спілкування з ректоратом та семінаристами генеральний секретар ССЕЕ поділився своїми роздумами про роль Католицької Церкви в європейському контексті, а також про найсуттєвіші елементи священичої формації.
Він, зокрема, сказав: «Упродовж 10 років мого служіння в ССЕЕ я з радістю відкриваю багатство Христової Церкви на Сході європейського континенту, зокрема знайомлюся що раз більше з життям і служінням Української Греко-Католицької Церкви. Я походжу з найбільш західної частини Європи, ви, натомість знаходитеся на Сході. Різноманітність традицій і культур на нашому європейському континенті є водночас багатством, але і викликом: як оцінити цю різноманітність, а водночас не втратити єдності. Тут є дві небезпеки: пробувати робити все гомогенним, уніфікованим, затираючи будь-які різниці, або ж друга спокуса, яка полягає в ексклюзивності та крайньому індивідуалізмі. Католицька Церква пропонує з багатства своєї традиції принцип єдності в різноманітності, який може стати цінним даром для всієї європейської спільноти».
Звертаючись до семінаристів, о. Дуарте наголосив на «трьох незамінних і невіддільних одна від одної опорах», на яких будується священиче життя. На першому місці, на його переконання, слід завжди ставити внутрішнє життя, життя молитви, бо воно є основою і джерелом усього. Друга складова – це спільнота, оскільки людина за своєю природою є суспільною істотою, а також тому, що саме в спільноті і завдяки спільноті вона отримує віру й ділиться нею з іншими. Третім елементом здорового священичого життя є, на думку гостя з Португалії, радість, «як вияв скарбу віри, який людина плекає і носить у своєму серці. Радість духовної особи виражається назовні у постаті любові до ближнього, готовності до служіння та в місійному запалі».
Монсеньйор Дуарте да Куна подякував керівництву Київської семінарії за теплий прийом та висловив свою радість численними покликаннями до священичого служіння, якими будується і укріпляється Церква в Україні після тривалого періоду переслідувань з боку комуністичного режиму.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Купить экономную упаковку кофе «Якобс» Реализация проектов на основе социального бизнеса Особенности аренды кондо на Пхукете Икона стиля суб культуры Fred Perry Вячеслав Кантор - современный общественный деятель

Публикации