В Україні буде дві юрисдикції, дві канонічні Церкви, – релігійні експерти

18.04.2018 20:24 12

В Україні буде дві юрисдикції, дві канонічні Церкви, – релігійні експерти

Навіть після визнання автокефальної Православної Церкви, вона може залишитися поділеною на дві юрисдикції. Про це повідомив релігійний аналітик Анатолій Бабинський у прямому ефірі 24 Каналу.

Конфлікт може бути дуже гострий, адже, на думку аналітика, наша влада зробила трішки завелику урочистість з цієї події.

В Україні є багато людей, які хочуть залишитися при Московському Патріархаті, і це їхній вибір, – зазначив Бабинський.

За його словами, схожа ситуація була в Естонії, коли Константинопольський Патріархат визнав в країні подвійну юрисдикцію (частина Церков належала до Константинопольського Патріархату, а частина - до Московського), тоді Московський Патріарх розірвав спілкування з Константинополем. А Естонія, як сказав релігієзнавець, дуже маленька держава, порівняно з Україною.

Бабинський вважає, якщо Константинополь таки піде на визнання автокефалії в Україні, то реакція Московського Патріархату буде дуже жорстокою.

"Це протистояння може тривати ще кілька років між патріархами і може перенестися в Україну. Зараз дуже важко це сказати, бо така ситуація вже була. Ці діалоги тривають з початку 2000-х років і ми не раз бачили, як ці конфлікти між православними патріархами відлунюються і в державі", – сказав релігійний аналітик.

Віктор ЄленськийПрезидент Української асоціації релігійної свободи, народний депутат України Віктор Єленський так прокоментував «Обозревателю» ситуацію щодо єдиної української православної Церкви і долі УПЦ (МП).

«Якщо захоче УПЦ (МП) приєднається, а якщо не захоче, не буде приєднуватися. Якщо не приєднається, то в Україні буде дві юрисдикції, дві канонічні Церкви: одна буде автокефальна, і ще одна – в юрисдикції Московського Патріархату. В принципі, на території однієї країни мала б бути одна Церква, але за умов, коли Московський Патріархат не хоче вирішувати проблему мільйонів українців, тримає їх за огорожею, Вселенський Патріарх втручається в цю ситуацію, і надає автокефалію одній частині», - наголосив Віктор Єленський.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/70841/

Следующая новость
Предыдущая новость

Офисная мебель для руководителя - приобретайте лучшее без ограничений! Вчимо англійську швидко та ефективно Ваш профессиональный помощник в бракоразводном процессе Покупка и установка памятников из гранита Организация похорон в Киеве недорого

Публикации