Він був авторитетом навіть для атеїстів. У Тернополі відкрили виставку в пам'ять про Любомира (Гузара)

31.05.2018 11:09 12

Він був авторитетом навіть для атеїстів. У Тернополі відкрили виставку в пам'ять про Любомира (Гузара)

Виставку, присвячену світлій пам’яті покійного Глави Української Греко-Католицької Церкви Любомира Гузара, відкрили в обласному державному архіві 30 травня. Відвідати виставку можна буде упродовж червня, повідомляє видання 20 хвилин.

Захід присвячено першим роковинам відходу у вічність Патріарха. В експозиції вміщено світлини, документи, книги, речі, пов’язані з життям владики Любомира.

- Митрополит був авторитетом сучасної України, який працював на суспільство. Він зробив дуже багато, щоб Україна була соборною державою з християнським обличчям. Ми надзвичайно раді, що ця виставка знаходиться в стінах нашого архіву, - каже директор Державного архіву Тернопільської області Федір Полянський.

Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ Теодор (Мартинюк) розповів, що мав честь особисто спілкуватись з Блаженнішим Любомиром. Розповідає, що особистість Любомира не є цілком відкритою для українців, бо він був дуже багатогранною людиною, тому потрібно ще багато дізнаватися про діяльність митрополита.

«Він мав особливо рису: міг розмовляти з малятком і з президентом, він зі всіма знаходив спільну мову, його розуміли бідні і його розуміли багаті, він кожного разу міг казати правду, він її ніколи не боявся – він був дипломатом», — підсумував єпископ Теодор.

Як інформує Департамент інформації УГКЦ, владика Теодор презентував особливий експонат виставки: архиєрейський посох Блаженнішого Любомира..

Організували виставку завдяки співпраці обласного архіву, Інституту національного відродження ім.Ігоря Ґерети та Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religion_and_culture/71312/

Следующая новость
Предыдущая новость

Как изменились футболки за время своего существования? Київська митрополія УПЦ провела зустріч з рідними українських військових, які перебувають у полоні Сыграйте в бесплатные игровые аппараты на сайте онлайн казино klub-Vulcan-24 Складний портативний зарядний пристрій Заказать грузоперевозки от надежного перевозчика

Публикации