Він був авторитетом навіть для атеїстів. У Тернополі відкрили виставку в пам'ять про Любомира (Гузара)

31.05.2018 11:09 12

Він був авторитетом навіть для атеїстів. У Тернополі відкрили виставку в пам'ять про Любомира (Гузара)

Виставку, присвячену світлій пам’яті покійного Глави Української Греко-Католицької Церкви Любомира Гузара, відкрили в обласному державному архіві 30 травня. Відвідати виставку можна буде упродовж червня, повідомляє видання 20 хвилин.

Захід присвячено першим роковинам відходу у вічність Патріарха. В експозиції вміщено світлини, документи, книги, речі, пов’язані з життям владики Любомира.

- Митрополит був авторитетом сучасної України, який працював на суспільство. Він зробив дуже багато, щоб Україна була соборною державою з християнським обличчям. Ми надзвичайно раді, що ця виставка знаходиться в стінах нашого архіву, - каже директор Державного архіву Тернопільської області Федір Полянський.

Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ Теодор (Мартинюк) розповів, що мав честь особисто спілкуватись з Блаженнішим Любомиром. Розповідає, що особистість Любомира не є цілком відкритою для українців, бо він був дуже багатогранною людиною, тому потрібно ще багато дізнаватися про діяльність митрополита.

«Він мав особливо рису: міг розмовляти з малятком і з президентом, він зі всіма знаходив спільну мову, його розуміли бідні і його розуміли багаті, він кожного разу міг казати правду, він її ніколи не боявся – він був дипломатом», — підсумував єпископ Теодор.

Як інформує Департамент інформації УГКЦ, владика Теодор презентував особливий експонат виставки: архиєрейський посох Блаженнішого Любомира..

Організували виставку завдяки співпраці обласного архіву, Інституту національного відродження ім.Ігоря Ґерети та Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religion_and_culture/71312/

Следующая новость
Предыдущая новость

Получение кредита по выгодным условиям Лучшие изделия из камня Политеизм как побочный продукт древней глобализации Параллельная реальность. Из жизни манекенов Запчасти для вашего автомобиля на сайте

Публикации