Відійшла у вічність Оксана Гайова — дослідниця спадщини Митрополита Андрея і блаженного Климентія Шептицьких

12.03.2019 19:40 57

Відійшла у вічність Оксана Гайова — дослідниця спадщини Митрополита Андрея і блаженного Климентія Шептицьких

11 березня у Львові перестало битися серце знаної дослідниці і популяризаторки спадщини митрополита Андрея і блаженного Климентія Шептицьких (УГКЦ), архівістки Оксани Гайової. Про це повідомив о.Юрій Бойко – синкел у справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ.

Біографія: Народилася 2 вересня 1958 року в селі Нижній Вербіж, Коломийського району, Івано-Франківської області, в родині вчителів. У 1976 році закінчила Коломийську середню школу № 5.

У 1976 – 1981 рр. – студентка історичного факультету Івано-Франківського педагогічного інституту;
Недовгий час працювала вчителем історії в Житомирській області. З листопада 1982 року - працівник Центрального державного історичного архіву України у Львові. У 1998 році очолила сектор релігієзнавства архіву і пропрацювала на цій посаді до останку. Віддавала своїй улюбленій роботі усі сили і час.

На високому професійному рівні підготувала до друку збірники документів та науково-популярні праці:

«Пастирські послання Митрополита Андрея Шептицького», «Церква і Церковна Єдність. Документи і Матеріали. 1899¬-1944», «Церква і суспільне питання. Документи і Матеріали. 1899¬-1944», «Митрополит Андрей Шептицький і греко-католики в Росії, книга 1: Документи і матеріяли, 1899-1917»), «Митрополит Андрей Шептицький. Духовні вправи для священиків», «Митрополит Андрей Шептицький і Пласт», «365 днів з великим Митрополитом. Роздуми на щодень» та багато інших видань. Виступала з науковими доповідями, статтями, оглядами і повідомленнями в Україні та за кордоном. Рецензувала науково-довідкові видання. Брала участь у підготовці багатьох виставок на релігійну тематику: до ювілейних дат Митрополита Андрея Шептицького, 200-ліття народження о. Маркіяна Шашкевича, 100-річчя початку Першої світової війни, 200-ліття народження творця Національного Гімну України о. Михайла Вербицького та інших.

Консультувала представників різних наукових та громадських організацій з питань історії церкви та релігійної думки. Співпрацювала із засобами масової інформації, брала участь у підготовці численних радіо- і телепередач, документальних фільмів на релігійну тематику.

Невтомно і наполегливо працювала над вшануванням пам’яті Митрополита Андрея Шептицького. Організувала першу в Україні виставку світлин, документів і матеріалів, присвячену 125-літтю від дня народження слуги Божого митрополита Андрея, яка відбулася 28 липня 1990 року в приміщенні Центрального державного історичного архіву України у Львові. Автор та головний упорядник ілюстрованого науково-популярного видання «На скелі Віри» - першої спроби представити у світлинах і в документах історію розвитку та діяльності Української греко-католицької Церкви крізь призму церковно-богословського вчення й архипастирського служіння митрополита Андрея Шептицького. Член виконавчого комітету із написання біографічної праці про Митрополита Андрея Шептицького «Любомир Гузар. Андрей Шептицький. Митрополит Галицький (1901-1944) - просвітник екуменізму».

Автор низки науково-документальних фільмів, присвячених пам’яті Слуги Божого митрополита Андрея та Ісповідника віри патріарха Йосифа: «Як будувати Рідну Хату (2 ч.)», «Світильник Істини», «Зближаються часи…», «Заповіт», «Апостол єдності і віри», «Гора Ясна», «Срібна Земля», «Під Твою милість прибігаємо», «Посвята», «Ціною власного життя», «Крипта: Душі їх у блаженстві перебуватимуть».

Відзначена багатьма нагородами: грамотами та подяками історичного архіву, Державної архівної служби, Львівської Митрополії УГКЦ. У 2015 році удостоєна почесного звання «Заслужений працівник культури України».

Парастас за п. Оксаною Гайовою відбудеться завтра, 13 березня, о 17 год. у каплиці храму Св. Архистратига Михаїла монахів Студійського Уставу (вул. Винниченка, 22). Парастас очолить архиєпископ Львівський Ігор Возьняк. Похоронять усопшу у її рідних сторонах в с. Вербіж.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/75030/

Следующая новость
Предыдущая новость

Лечение наркомании в Киеве в рамках психосоциальной адаптации Як домогтися взаєморозуміння і ефективно вирішувати чоловічі проблеми Передайте свою любовь сквозь время и пространство! Цветы курьером в Киеве Компания, предлагающая различные полиграфические услуги В УАПЦ кажуть, що продали не монастир, а лише частину комплексу Червоногородського замку

Публикации