Врятував тисячі життів. Хто такий Омелян Ковч

24.01.2018 19:26 18

Врятував тисячі життів. Хто такий Омелян Ковч

"Факти", 23 січня 2018

Сьомий рік поспіль найбільшим гуманістам і філантропам вручають відзнаку імені Блаженного Омеляна Ковча – греко-католицького священика-місіонера, послідовника ідей митрополита УГКЦ Андрея Шептицького.

Для Омеляна Ковча не була важлива національність людини – він рятував поляків, українців та особливо євреїв.

У тюрмі Ковч захворів на тиф, нацисти виставили для звільнення надто жорсткий ультиматум, аби той відмовився допомагати євреям. Священик навідріз відмовився і за це його чекав концтабір. Та навіть там до останнього дня життя причащав і сповідував в’язнів та просив не визволяти його.

За жертовність і мужність Папа Іван Павло Другий визнав Омеляна Ковча Блаженним. І вже втретє вручають відзнаку його імені – за благодійність, героїчні вчинки, за міжнаціональне та міжрелігійне порозуміння.

Нагадаємо, 150 років тому Україна заграла і заспівала на увесь світ – Київський інститут музики імені Глієра святкує ювілей.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/monitoring/kaleido_digest/69828/

Следующая новость
Предыдущая новость

24 Вулкан зеркало Сканер Argox AS-8000: компактное устройство для считывания штрих-кодов Профессиональный ведущий на праздник Чудеса Афонского старца Ефрема Филофейского Бесплатная наркологическая клиника

Публикации