"Без всякого насильства". Філарет за "тільки добровільний" перехід лавр і церков з УПЦ (МП) до єдиної помісної Церкви

26.10.2018 16:11 3

За словами Філарета, рішення про перехід лавр можуть ухвалювати тільки їхні священнослужителі. Водночас він підкреслив, що лаври на території України є українськими святинями.
"Перехід в Українську православну церкву із Російської православної церкви може бути тільки добровільним... Я вірю, що рано чи пізно лаври перейдуть в українську церкву. Без всякого насильства. Який для цього потрібен час? Не знаю... Прийде час, коли захочуть перейти в українську церкву і перейдуть добровільно, без всякого насильства. А зараз будемо терпіти", – наголосив патріарх УПЦ КП.
В Україні діє три лаври: Києво-Печерська, Почаївська в Тернопільській області та Святогорська – у Донецькій. Усі вони наразі під юрисдикцією УПЦ (Московського Патріархату).

Помісна церква має зберегти в своїй назві слова "Українська Православна Церква" та "Київський Патріархат". "Назва буде - Українська православна церква - офіційна. Друга назва - Київський патріархат", - зазначив Філарет.

Крім того, на думку Філарета, дата скликання об'єднавчого собору Православних Церков в Україні залежить від Вселенського патріарха. "Скликання собору залежить від вселенського патріарха, тому ми сподіваємося, що найближчим часом буде скликано цей собор, але назвати дату скликання не можемо", – заявив він.
У свою чергу владика Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ, звернув увагу на те, що ніяких консультацій щодо спільного собору між УПЦ КП і УАПЦ не ведеться. Так він прокоментував заяву архієпископа УПЦ КП владики Євстратія (Зорі) про те, що "процес консультацій відбувається, і ми зі свого боку як Церква Київського Патріархату робимо все, щоб цей процес займав не місяці, а за кілька тижнів міг би бути довершений".
"Де, коли і з ким ті "консультації" відбуваються? На конспіративних квартирах і за чаркою віскі? Чи в підсобках цирку? А коли вихід на манеж?!" – риторично запитує архієпископ Афанасій.
Фото EPA

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Большой выбор утюгов с автоотключением Купив дизельный компрессор, вы будете на шаг впереди Азартные игры и православие Средство для безопасного и быстрого похудения Евроазиатский Еврейский Конгресс, учрежденный Украиной, Казахстаном и РФ, «ушел в прошлое»

Публикации