Дитячі іграшки виказують серйозний вплив на коректне формування особистості дитини. Малюк пізнає навколишню дійсність через гру, розвиваючи при цьому логіку, фантазію, пам'ять. А дрібна моторика рук, яка при цьому вдосконалюється, формує нормальний розвиток мови та когнітивні здібності.
Ляльки – найпоширеніші сюжетно-образні дитячі іграшки. У цю категорію входять не лише предмети, що зображують людей, але й у вигляді тварин. Особливий інтерес до них виявляють дівчинки. Гра з пупсами для них – це «примірка» на себе ролі майбутніх мам. Займаються з ляльками також хлопчики, але вони більше цікавляться моделями воїнів та героями з мультиплікаційних фільмів.
Такі дитячі товари можуть бути виконані з різних матеріалів; порцеляни, дерева, гуми, але найпоширеніший варіант – сучасний безпечний пластик. Особливою категорією виступають м'які дитячі іграшки. Вони являють собою переважно тварин та виготовляються з тканини або штучного хутра.
Ляльки зазвичай продаються з одягом та предметами побуту: посудом, меблями й цілими будиночками, знаряддями праці. Всі подібні аксесуари бувають двох типів: готовим, яким можна грати відразу, та такими, що частково вимагають допрацювання, збірки, розмальовки. Другі особливо корисні для розвитку творчого мислення, дисципліни та логіки. Найменші виконують таку роботу разом із батьками, й це теж буде корисним для виховання почуття довіри та любові між дорослим й дитиною.
При виборі ляльки необхідно звертати увагу на кілька важливих моментів. Варіант для маленької дівчинки повинен зображати дитину, а не підлітка або дорослу людину, інакше не буде досягнуто основної мети гри – виховання материнства. Вираз обличчя ляльки-малюка або тварини не повинен бути злим – обирайте нейтральні чи доброзичливий варіанти, а усі емоції дитина домислить самостійно під час гри.
Особливо слід звернути увагу на якість виготовлення ляльки. Вона не повинна виділяти ніяких неприємних запахів, її одяг або волосся не повинні фарбувати руки малюка. Для дитини до трьох років не слід купувати дитячі іграшки із занадто дрібними знімними деталями або такими, що легко відламуються – вони можуть завдати шкоди здоров'ю малюка. На якісних ляльках обов'язково присутні етикетки з рекомендаціями заводу-виготовлювача, де вказано, для якої вікової категорії дітей вони призначені. Найкраще робити покупку в магазинах, що добре зарекомендували себе, або вибирати дитячі товари від перевіреного бренду. Такі ляльки мають усі потрібні сертифікати, й вони дійсно відповідають вимогам санітарно-гігієнічних норм.