Влада Львова та єпископи різних конфесій обговорили проведення Екуменічного форуму на екологічну тематику

13.02.2020 6:39 0

Влада Львова та єпископи різних конфесій обговорили проведення Екуменічного форуму на екологічну тематику

В мерії відбулась зустріч міського голови Львова з єпископами міста, під час якої обговорили актуальні проблемні питання та виклики сьогодення, що постають перед Церквами та громадою міста. Також на зустрічі проговорили проведення у Львові Екуменічного форуму на екологічну тематику, Рік культури та питання формування ОТГ. Про це повідомляє офіційний сайт мерії міста.

«У нас є три важливі теми — екуменічний форум, який має відбутись у Львові. Вірю, що зусилля дадуть результати, і Патріарх Варфоломій буде одним з учасників форуму. Я втішений, що Президент Володимир Зеленський запросив Святішого Отця. Друге питання — це наш особливий рік. Львів цього року має особливі виклики — це рік культури не лише у мистецтві, а й у медицині, релігії, громадському транспорті», — сказав мер Львова.

Спершу на зустрічі обговорили проведення Екуменічного форуму на тему екології.

«Наш Інститут вже 12 років поспіль організовує екуменічний соціальний тиждень. Ми вирішили цього року присвятити його питанню екології. Тема, яку ми обрали, це є слова з Енцикліки Папи Івана Павла ІІ. Ми запрошуємо усіх представників церков до плідної співпраці та участі. Екологічне питання та питання природи нас усіх єднає. Нам важлива підтримка Церков у підготовці екуменічного соціального тижня. Ми відкриті до співпраці, очікуємо ваших рекомендацій та порад. Нам важливо знати, що ви очікуєте від того екуменічного соціального тижня.

Ми почули, що можуть приїхати такі високі достойники. Ми хочемо, щоб якнайбільше українців полюбили свою землю та свою природу", — зазначив отець Іван Дацько, Президент Інституту Екуменічних Студій.

Відтак, Директор Інституту Екуменічних Студій Павло Смицнюк розповів, що питання екології — це не лише питання довкілля, а й питання виховання, культури, праці тощо. Відтак, на форумі будуть розглядати різні теми, наприклад, питання урбанізації.

«Ця тема важлива не лише для католиків, а й для православних. Патріарх Варфоломій організував 8 екологічних круїзів. Ця тема важлива і для протестантської спільноти. Європейська Рада Церков також активно ставиться до цього питання. Ми хочемо привезти на цей форум богослова Мольтманна.

Екологія — це тематика, яка цікавить Церкви, і може бути майданчиком для обміну і співпраці", — сказав Павло Смицнюк.

Екуменічний форум у Львові пройде 7−10 жовтня. Серед ТОП-спікерів форуму — Кардинал Петер Турксон, о. д-р Джон Хрісавгіс, тощо. Мер запросив усі Церкви долучатись до форуму.

«Тема екології є для нас дуже важливою. Я також дуже захопився ідеєю „Ночі в церкві“», — додав владика Володимир (Груца), Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ.

«Екологія — це навіть не тема, а проблема. Перед нами поставлено велике завдання — ми повинні донести ще до Києва, як буде з приїздом великих гостей, чи вони приїдуть. Київ хоче запросити Патріарха на Хрещення, наскільки мені відомо. І форум, і соціальний тиждень будуть мати екологічну тематику. Ми всі радо візьмемо участь у цьому соціальному тижні. Це важлива для нас тема. Вселенський Патріарх постійно ці теми піднімає. Ми щоразу бачимо, що відбувається з нашою землею, ці природні катастрофи доходять і до нас. Вчора від сильного вітру постраждало багато районів. Ми будемо на цю тему говорити з Блаженнішим, можливо Предстоятель міг би взяти участь у різних дискусіях та обговореннях», — наголосив Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Владика Димитрій (Рудюк).

Опісля обговорили особливості проведення у Львові подій в рамках Року культури. Христина Береговська, начальниця управління культури ЛМР, запропонувала у 149 храмах Львова в одну ніч провести концерти класичної музики з підсвітленням.

«Ми за останній час оновили і підсвітили велику частину храмів в центрі міста. Цього року плануємо таку підсвітку облаштувати не лише в центрі міста, а й по різних районах Львова. Загалом у планах — близько 25 сакральних споруд», — додав Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови».

Також під час зустрічі обговорили питання утворення ОТГ та агломерації.

На зустрічі обговорили теми, що постають в ці дні перед Церквами та громадою міста.

О. Іван Дацько зазначив, що міжнародний світ дивиться на Україну, як на посередницю між Сходом і Заходом, поєднанням православ’я і католицизму. «Україна є серйозним тереном діалогу. Головне — це добре ім’я України».

«Сьогодні ми маємо дуже мудрих і освічених Глав Церков. Думаю, буде гармонія і співпраця. Нам у Львові треба показувати приклад великої єдності та мудрості, бо на нас часто дивляться», — сказав мер Львова.

«Треба починати зі себе, бо природа без нас змінюється. Нам, духовним людям, треба звернутись до влади, щоб змінювати життя, щоб було менше негативу. Ми хочемо, щоб Бог посилав теплу росу, дощ вчасно, але для того треба змінювати наше життя, тоді Бог побачить і буде гармонія», — запевнив Владика Макарій, Митрополит Львівський ПЦУ.

Також мер Львова запропонував запровадити нову ініціативу — спільного читання молитов та роздумування над Божим словом.

«Для кожного віку є різне розуміння Божого слова. Я спілкувався з різними працівниками і була ідея розпочати такі молитовні зустрічі. Ми маємо капелана в міській раді. Але традицію спільного читання, роздумування можна запровадити. У нас є капличка в мерії», — сказав Андрій Садовий.

Під час зустрічі мер Львова подякував владикам за спільну працю, участь священників в міських ініціативах і заходах.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/78876/

Следующая новость
Предыдущая новость

Отопительно - варочная печь буржуйка премиум класса в Украине Бани Днепра: История, Культура, и Современные Тенденции Новый Год на Мальдивах – мечта, которая становится реальностью Волонтери передали Святогірській лаврі 10 тон гуманітарної допомоги для переселенців Изготовление и установка памятников на могилу в Оренбурге

Публикации