У Свято-Покровській церкві ПЦУ у Львові прощалися з фізиком, громадським діячем, колишнім міністром освіти Іваном Вакарчуком, який помер 4 квітня. Повідмоляє Радіо Свобода
Прощання відбулося камерно, оскільки в Україні оголошено карантин у зв’язку з поширенням коронавірусу.
Через це у храм друзі та колеги покійного могли заходити поодинці. Правоохоронці пильнували за дотриманням умов карантину.
Крім того, біля університету імені Івана Франка виставлено портрет покійного і квіти, запалені лампадки.
На львівській Ратуші вивісили банер у пам’ять Івана Вакарчука, який був удостоєний у 2010 році звання "Львів'янин року" за видатні досягнення в науковій, науково-педагогічній та організаційній діяльності й успішні реформи в галузі освіти.
Сьогодні, 6 квітня 2020 року, о 15:00, в університетському храмі Софії-Премудрості Божої (за адресою вул. Козельницька 4) відбудеться Панахида за упокій професора та доброго друга УКУ Івана Вакарчука.
Моління очолить о. Богдан Прах, ректор Українського Католицького Університету. За допомогою скайп-звязку у молитві єднатиметься владика Борис Гудзяк, Архиєпископ і митрополит Філадельфійський та Президент УКУ. Усіх бажаючих запрошують єднатися у молитві за допомогою онлайн-трансляції.
Як раніше повідомляли в УКУ, ще від часів відновлення Львівської Богословської Академії Іван Вакарчук, як ректор унiверситету та голова Ради ректорів Львівщини, послідовно надавав інституційну й особисту моральну підтримку заходам з відродження богословської освіти в Україні та державного визнання богословʼя як академічної дисципліни. А в 2002 р. він радо погодився увійти до складу першої каденції Сенату новоствореного Українського католицького університету та всіляко сприяв в акредитації нових навчальних програм нашого університету. У 2007 р., під час вручення президентом України Віктором Ющенком Іванові Вакарчуку нагороди Героя України, ректор УКУ о. Борис Ґудзяк, оцінюючи безкомпромісну публічну поставу тодішнього ректора ЛНУ під час Помаранчевої Революції, наголосив: “Ви дуже багато зробили для того, щоб це місто, яке має 120 тисяч студентів, понад 20 вищих навчальних закладів, щоб уся наша академічна спільнота ніколи не стала на коліна”.
Поховають Івана Вакарчука на Личаківському кладовищі.
Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_ceremonies/79581/