У «Європейській солідарності» прокоментували намір Росії відправити «допомогу» для УПЦ МП

27.04.2020 3:38 0

У «Європейській солідарності» прокоментували намір Росії відправити «допомогу» для УПЦ МП

В опозиційній партії «Європейська солідарність» звинуватили Росію в тому, що Українська Православна Церква Московського Патріархату порушувала карантин на Великодні свята. Про це йдеться в заяві народної депутатки від «ЄС» Ірини Фріз, яку зацитувала прес-служба партії, повідомляє Радіо Свобода.

«Росія стоїть за тим, що саме УПЦ (МП) закликала вірян не боятися та йти на Великодні свята до їх храмів. Фото з Святогірської та Почаївської лаври в пасхальні дні є доказом того, що порушувались не лише карантині заходи, а й те, що в такий спосіб Кремлем через московську церкву в Україні проводилась спецоперація на наших теренах», – йдеться в заяві Фріз.

На думку парламентарки, в разі допуску гуманітарної допомоги на територію України, представники Росії, які її супроводжують, спробують взяти території Києво-Печерської, Святогірської та Почаївської Лавр під контроль.

«Сьогодні «гумконовоі» від Кремля можуть бути спрямовані виключно на поки непідконтрольну та окуповану Путіним територію України. Допуск під будь-яким виглядом цих «гуманітарних» вантажів до Києва чи інших міст є прямою зрадою національних інтересів держави», – вважає народна депутатка.

Крім того, вона нагадує, що в самій Росії кількість хворих перевищує 68,5 тисяч людей, тож російська влада може допомогти передусім їм.

23 квітня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова підтвердила, що російська омбудсменка Тетяна Москалькова звернулася до неї з проханням посприяти передачі Україні «гуманітарної допомоги» з Росії. Цей вантаж призначений для Києво-Печерської Лаври, де триває спалах коронавірусної хвороби COVID-19.

Києво-Печерська Лавра, що є нині в користуванні УПЦ МП, за рішенням київської влади 13 квітня закрита на карантин через те, що в ній десятки її ченців та інших мешканців виявилися зараженими новим коронавірусом. На в’їзд та виїзд також закритий Почаїв, де розташована Лавра.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/79927/

Следующая новость
Предыдущая новость

Сучасні елеватори Европейское гражданство: кратчайший путь Любовная магия и привороты Сибирского мага Зачем ставят свечи в храмах? Функциональная мебель: выбираем диван

Публикации