Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій скерувала свої поправки до проекту Закону «Про медіа».
Релігійні діячі також ініціюють зустріч у профільному Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики, повідомляє Інститут релігійної свободи.
Проблемними для свободи слова є положення п.3 частини 1 статті 37 законопроекту № 2693, які передбачають заборону поширення висловлювань, що є дискримінаційними щодо окремих осіб та їх груп.
За такі висловлювання передбачається штраф у розмірі від 23 615 до 236 150 гривень для друкованих медіа та навіть цілковите блокування для онлайн-медіа.
Таке формулювання є вкрай небезпечним для свободи слова та вираження поглядів в Україні, адже дискримінаційними можна назвати широке коло пропозицій і ініціатив: як приклад, позитивна дискримінація, спрямована на забезпечення гідних умов життєдіяльності людей з особливими потребами, багатодітних родин, малозабезпечених верств населення, ветеранів АТО/ООС тощо.
На переконання ВРЦіРО, задля досягнення мети, передбаченої згаданим пунктом проекту, достатньо п. 2 частини 1 статті 37 законопроекту, який забороняє поширювати “висловлювання, що розпалюють національну, расову чи релігійну ворожнечу чи ненависть до окремих осіб чи їх груп”, а також практичної реалізації чинного Закону України «Про захист суспільної моралі».
Рада Церков піддала критиці положення законопроекту № 2693, які забороняють релігійним організаціям засновувати, володіти чи управляти аудіовізуальними медіа (ч. 3 статті 21 проекту), подібно як це робив атеїстичний, ідеологічно заангажований радянський режим.
Такий підхід є неприпустимим у демократичному, плюралістичному і вільному суспільстві, яким є Україна, в тому числі враховуючи гарантії ідеологічної багатоманітності та заборони цензури, передбачені статтями 15 та 24 Конституції України.
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій запропонувала керівництву профільного Комітету обговорити шляхи усунення цих суттєвих недоліки проекту Закону «Про медіа» під час спільної наради за участі співавторів ініціативи та фахівців з боку ВРЦіРО.
Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religion_in_massmedia/78890/