Православні ікони та їх види

06.10.2021 10:56 75

Православні ікони та їх види

Православні ікони — це візуальні зображення Бога, Богоматері, святих і інших релігійних фігур або сцен з Біблії. Їх походження можна відстежити до третього століття, коли християнські віруючі почали зображати Ісуса і апостолів на стінах римських катакомб. Ця унікальна форма мистецтва пізніше з'явилася в Греції, а в 988 році дісталася і до Київської Русі, коли князь Володимир Великий зробив візантійське християнство релігією свого народу.

Сьогодні люди використовують православні ікони, щоб сфокусуватися на Бога під час молитви, пояснити різні історичні події та церковні свята, прикрасити місце здійснення богослужіння і т.д. Більш того, будучи так званими «вікнами в небесний світ», святі ікони можна зустріти не тільки в православних храмах, а й у будинках багатьох християн. Саме тому необхідно кожному купити православну ікону, проте насправді існує кілька видів релігійних ікон, які використовуються для різних цілей.

Богословські ікони

Ці православні ікони вчать людей нашої історії і богослов'я. Вони є відмінним засобом вивчення Святого Письма і життя святих, не кажучи вже про різноманітні символи, які іконописці використовують для передачі богословських істин. Від освітлення і пейзажу до поз зображених людей і колірної гами, православні ікони в деталях показують нам сутність Бога і наше становище по відношенню до Нього.

Будинкові ікони

Як вже було сказано, релігійні ікони можна знайти не тільки в церквах, але і в приватних будинках православних християн. Люди вішають їх на стіну або розміщують на спеціальних полицях на самому видному місці в будинку, тим самим створюючи Покуття, яке призначене для об'єднання всієї родини в молитві. Крім того, багато православних християн також беруть з собою в подорожі невеликі образи для захисту в дорозі.

Процесійні ікони

Деякі православні ікони — особливо ікони Христа і Богоматері — є виносними і використовуються в різних процесіях. Ця традиція сходить до тих часів, коли візантійські імператори брали релігійні ікони, вишиті на тканині або написані на дерев'яній дошці, в військові походи в якості оборонного арсеналу армії. Не дивно, що опис таких ікон можна знайти в багатьох історичних текстах.

Календарні ікони

Календарні образи — дійсно унікальні пам'ятники релігійного мистецтва. Також відомі як мінеї, вони зображують свята і святих, шанованих щомісяця православного року, в хронологічному порядку, починаючи з 1 вересня. Кожна з них — справжній шедевр мініатюрного живопису, який може бути додатково використаний як універсальний православний календар, що робить такі рукописні ікони надзвичайно популярними як серед християн, так і серед колекціонерів.

Предыдущая новость

Особенности игры на сайте казино Колумбус У Житомирі в соборі УПЦ КП відкривають виставку унікальних вірменських ікон України Синод УПЦ знов перейнявся біометричними паспортами і розглянув конфлікт в єпархії Стоит ли выбирать крашеные межкомнатные двери? Вдохновение Муранского стекла — виниловая плитка Tarkett Murano

Публикации