Поліція відкрила кримінальне провадження через порушення карантину в Почаївській Лаврі

21.04.2020 7:28 0

Поліція відкрила кримінальне провадження через порушення карантину в Почаївській Лаврі

Національна поліція України повідомила, що почала провадження вже за обома фактами порушень карантинних обмежень, що їх здійснила УПЦ МП і в Святогірській, і також у Почаївській Лаврах.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Вони порушені за статтею 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України, яка в разі доведення вини передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років, повідомили в НПУ.

«Богослужіння у храмах відбулися з порушеннями карантинних обмежень: і у Святогірській Свято-Успенській лаврі, і в Почаївській Свято-Успенській Лаврі під час Служби перебувала велика кількість осіб, які не дотримувалися соціальної дистанції, при цьому частина з них не використовувала засоби індивідуального захисту», – наголосили в поліції.

В НПУ нагадали, що божественна Літургія в Почаївській Свято-Успенській лаврі відбулася з участю великої кількості вірян. При цьому, згідно із попередніми домовленостями з духовенством Почаївської Лаври, Богослужіння мало проводитися з виконанням усіх умов і правил карантину. Зокрема, парафіяни мали перебувати на прилеглій території, а не в храмі. Але вже на самому початку Богослужіння поліцейські зафіксували скупчення людей у храмі, ще кілька десятків парафіян перебували на вулиці, і переважна більшість не дотримувалася дистанції. А вже під час релігійної відправи духовенство відчинило двері монастиря, й віряни, всупереч встановленим обмеженням, почали заходити всередину.

Також у Святогірській Свято-Успенській лаврі було зафіксовано зібрання кількохсот людей, які не дотримувалися соціальної дистанції і частина яких була без масок, нагадали в поліції.

Раніше правоохоронці вже повідомляли про провадження через порушення в Святогірській Лаврі в Донецькій області, але щодо ситуації в Почаївській Лаврі в Тернопільській області можливість відкрити таке провадження тільки розглядалася.

І Святогірська, і Почаївська лаври нині перебувають у користуванні УПЦ МП. Ця релігійна організація стала єдиною в Україні, чільники якої закликали нині своїх вірян приходити на Великодні Служби Божі, всупереч чинним обмеженням через поширення нового коронавірусу. Третя Лавра в Україні, Києво-Печерська, що теж є нині в користуванні УПЦ МП, за рішенням київської влади закрита на карантин через те, що в ній десятки її ченців та інших мешканців виявилися зараженими новим коронавірусом.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/scandals/79834/

Следующая новость
Предыдущая новость

Присоединяйтесь к счастливым обладателям цифровых валют Переваги теплових насосів Вкусные снеки на закуску Игровые автоматы Чемпион Фонд “Папа для України” надав 500 тисяч євро на проекти відбудови Донбасу та соціального захисту переселенців

Публикации