Міністерство культури, молоді та спорту (МКМР) України підтримало мусульманську спільноту, яка висловила обурення перевіркою документів 31 січня біля мечеті Ісламського культурного центру в Києві. Про це 1 лютого заявили у Facebook міністерства.
"31 січня у період з 12-ї по 14-ту годину працівниками Державної міграційної служби України проводилася перевірка документів людей біля будівлі мечеті Духовного управління мусульман України "Умма"... Важливо зауважити, що п'ятниця є особливим молитовним днем для мусульман. Мусимо погодитися, що нікому не хотілося б бути приниженим, особливо в час такого сакрального дійства, як молитва", – ідеться в повідомленні.
У відомстві підкреслили, що "час і місце проведення "операції" викликає ряд запитань, як морально-етичних, так і правових".
"Ми розуміємо обурення мусульманської спільноти та хочемо запевнити у своїй підтримці, яка випливає в першу чергу з духу солідарності", – зазначили в міністерстві.
У МКМР нагадали "колегам із міграційної служби, що органом, відповідальним за роботу з релігійними громадами, є департамент у справах релігій та національностей, що діє в межах МКМС".
"Закликаємо міграційну службу до співпраці. Ми завжди готові допомогти в комунікації з релігійними організаціями щодо подібних речей. Також хочемо звернутися до мусульманської спільноти України. Ми поважаємо право людини на свободу совісті та віросповідання. Наше міністерство буде завжди відстоювати право людини на свободу совісті згідно з чинним законодавством", – пояснили в Мінкультури.
У відомстві закликали "всі сторони до правового діалогу". Про це інформує відання «Гордон».
Як повідомлялося, 31 січня муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" шейх Саід Ісмагілов повідомив, що до мечеті Ісламського культурного центру в Києві приїхало два автобуси з працівниками Державної міграційної служби у супроводі Національної поліції, які влаштували масову перевірку документів мусульман. За його словами, це відбувалося до, під час і після молитви в мечеті.
У Міністерстві внутрішніх справ України заявили, що під час перевірки документів прав вірян не порушували, а правоохоронці в мечеть не заходили. За даними МВС, виявили 15 порушників міграційного законодавства. 12 із них вирішили відправити до країн походження, одному скоротили строк перебування в Україні, ще двох вирішили притягнути до відповідальності за працевлаштування без дозволу.
Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/78754/