Мінкульт анонсував початок реставрації київського костелу Святого Миколая

14.02.2020 7:49 0

Мінкульт анонсував початок реставрації київського костелу Святого Миколая

Міністерство культури готується до реставраційних робіт фасаду костелу Святого Миколая у Києві. Про це написав у своєму Telegram-каналі міністр культури Володимир Бородянський, повідомляє Хмарочос.

За його словами, на реставрацію фасадів у державному бюджеті на 2020 рік заплановано близько 50 мільйонів гривень. Мінкульт вирішив спрямувати кошти на костел, адже той вимагає негайної реставрації.

Торік релігійна громада пропонувала передати будівлю київського костелу з держвласності у власність Римо-Католицької Церкви. Католики запевняють, що таким чином вдасться врятувати споруду від подальшого руйнування. Настоятель костелу повідомляв, що від фронтона відколовся шматок вагою близько ста кілограмів і впав біля входу до храму.

У 2019 році на ремонт костелу в державному бюджеті було закладено менш як 80 тисяч гривень.

Збудований у 1899-1909 роках за проектом архітектора Городецького костел святого Миколая перетворили на органну залу в 1978 році. Орган побудувала чеська компанія з урахуванням особливостей приміщення костелу.

Зараз костел ділять між собою Будинок органної та камерної музики та парафія святого Миколая Римо-Католицької Церкви в Україні.

Торік Мінкульт зобов’язав КМДА та Фонд держмайна підшукати нове приміщення для Будинку органної та камерної музики.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/inheritance/78886/

Следующая новость
Предыдущая новость

Мебель недорого в Киеве Как же обнаружить неисправность топливного бака Ламинат самого лучшего качества в Днепре Инновационные грузоперевозки с "Мастер-Про": ваш надежный партнер в мире логистики Надгробия и похоронная атрибутика из гранита

Публикации