21 травня 2020 року греко- і римо-католики Німеччини у солідарності із людьми в Центральній та Східній Європі розпочинають молитися Дев’ятницю до Зіслання Святого Духа. Одним із основних намірень цьогорічної новени є мир в Україні, а теми молитовних розважань написані на основі думок Глави УГКЦ. УГКЦ запрошує усіх вірних Церкви долучатися до спільної молитви. Реновабіс підготував переклад молитви українською мовою.
«Нашою 25-ю новеною до Зіслання Святого Духа ми хочемо в особливий спосіб нагадати про цю гнітючу ситуацію [війни в Україні – ред.] і одночасно представити Україну, одну з найважливіших країн-партнерів Реновабісу. Цьогорічна Дев’ятниця є запрошенням, розвинути розуміння щодо людей в Україні та з’єднатися з ними в молитві», – зазначив у вступному слові до цьогорічної дев’ятиденної молитви напередодні свята П’ятидесятниці о. Крістіан Гартл, генеральний директор Реновабісу.
В основу молитовних розважань Дев’ятниці, авторкою яких є Анна Томашек-Добра, було покладено думки Блаженнішого Святослава із книжки «Діалог лікує рани». Саме з цієї причини директор Реновабісу назвав Главу УГКЦ «патроном цієї Дев’ятниці».
У передмові до Дев’ятниці Блаженніший Святослав зазначив, що цього року німецькі благодійні організації вперше тематично об’єднали свої пріоритети під одним гаслом, обравши «Мир» центральною темою своїх молитов, роздумів і проєктів. Зокрема Реновабіс робить наголос на цій ідеї.
«Цією Дев’ятницею просимо спільно нашого воскреслого Господа Ісуса Христа про Його животворного Духа, який уможливлює примирення та дарує мир, – пише Глава УГКЦ у передмові до новени і додає, – лише тоді, коли ми в наших молитвах відкриємося до дії цього Духа Божого, зможемо зрозуміти і наповнити змістом заклики наприкінці візантійського чи римо-католицького євхаристійного богослужіння – "З миром вийдім" і "Йдіть у мирі"».
Український переклад Дев’ятниці до Святого Духа, яка триватиме з 21 по 30 травня 2020 року, можна знайти за цим посиланням.
Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/ukrainians_outside_of_Ukraine/80303/