Ботоферма з Росії здійснила інформатаку на луцьку п’ятидесятницьку громаду

17.04.2020 5:58 0

Ботоферма з Росії здійснила інформатаку на луцьку п’ятидесятницьку громаду

На найбільшу п’ятидесятницьку громаду м. Луцьк «Церкву Христа Спасителя» 13 квітня 2020 року здійснили інформаційну атаку. Через мережу Facebook поширилося дезінформативне повідомлення, нібито попри карантинні обмеження, церква продовжує проводити багатотисячні Богослужіння, пише сайт УЦХВЄ.

Це повідомлення поширив користувач під ніком Владислав Теремчук. Цитата: «Карантин по-Українськи, м. Луцьк, зібрання сектантів-п’ятидесятників — понад три тисячі людей в одному приміщенні, всі без масок» (орфографія збережена).

Фейк поширили кілька тисяч користувачів соцмережі. Внаслідок цього на адресу церкви посипалось багато несправедливих звинувачень. Небайдужі користувачі відразу почали спростовувати неправдиву інформацію, мовляв — церква виконує умови карантину і проводить виключно онлай-богослужіння, а світлини, використані в оманливій публікації, насправді датуються ще 2013 та 2018 роками.

14 квітня внаслідок численних скарг до адміністрації Facebook спочатку був видалений пост користувача Владислав Теремчук, а зрештою і заблокований його акаунт.

Більше того журналісти-розслідувачі «По той бік новин» опублікували своє розслідування цього інциденту.

«Ми думали це просто фейк із метою відвернути увагу від Церкви Московського Патріархату, а вийшли на ботоферму, яка використовує фотографії українських військових, — пише «По той бік новин». — Сторінка Владислава Теремчука, який і зробив цей вкид, була створена 21 квітня 2019 року. В коментарях і лайках під іншими його постами — одні і ті ж аккаунти. Частина фотографій цих «людей» — несправжні, взяті з різних сайтів в РФ».

Зрештою журналісти з’ясували, що фото самозваного Владислава Теремчука належить зовсім іншій людині, яка не має жодного стосунку до автора сторінки.

Українська Церква Християн Віри Євангельської дякує усім небайдужим користувачам, та особливо журналістам, які допомогли зупинити поширення дезінформації. У свою чергу закликаємо завжди перевіряти поширювані повідомлення, аби не стати учасниками неправди.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/79763/

Следующая новость
Предыдущая новость

Великолепный каталог продукции для детей и их мам Прокат авто без водителя в Санкт-Петербурге Лучшие подарки для близких О преимуществах ламината Balterio Волонтери передали Святогірській лаврі 10 тон гуманітарної допомоги для переселенців

Публикации