Серед слухачів — штатні капелани військових частин ЗСУ, які представляють свої Церкви: УПЦ КП, УГКЦ, УПЦ (МП), протестантські військові пастори.
Серед насиченої програми занять розглядатимуться такі теми:
- Душпастирська опіка особового складу ЗСУ;
- Гібридна війна РФ проти України: основні аспекти;
- Підготовка з радіаційного, хімічного та біологічного захисту;
- Загальні відомості та бойові властивості зброї масового ураження;
- Психологічна підготовка.
- Стресогенні фактори, які викликають психологічне травмування військовослужбовців;
- Оперативний та бойовий стрес;
- Основи тактичної підготовки;
- Основи загальновійськового бою підрозділів. Поняття про оборонний, зустрічний та наступальний бої. Дії солдата в обороні. Вибір і обладнання місця для стрільби і його маскування. Дії під час відбиття атаки противника, артирелійського та мінометного обстрілу; дії солдата в наступі. Заняття вихідної позиції для атаки. Підготовка до атаки;
- Топографічна підготовка. Орієнтування на місцевості за картою вдень і вночі. Апаратура супутникових навігаційних систем.
- Інженерна підготовка. Інженерне обладнання та маскування позицій.
- Поняття про вибухові речовини і засоби підриву. Мінна безпека. Улаштування інженерних загороджень та їх подолання.
- Тактична медицина. Надання домедичної допомоги в бойових умовах (секторах обстрілу та укриттях). Перенесення поранених з використанням табельних та імпровізованих засобів.
- Загальні характеристики основних видів вогнепальної зброї та військової техніки та інші теми.
Слід зазначити, що 14 серпня біля академії виник конфлікт, коли віруючих та духовенство Одеської єпархії УПЦ (МП) не допустили здійснювати богослужіння в храмі на честь святих Кирила і Мефодія при академії. Військові посилалися на проведення бойової підготовки під час навчального процесу — очевидно, малися на увазі саме базові десятиденні курси підготовки штатних священиків-капеланів.
Фото Facebook