У Львові молоді науковці з України, Білорусі та Польщі обговорюють український та світовий досвіди співіснування релігії і держави

22.03.2019 17:49 18

У Львові молоді науковці з України, Білорусі та Польщі обговорюють український та світовий досвіди співіснування релігії і держави

Сьогодні у Львові у стінах УКУ розпочала роботу дводенна ХXІ Міжнародна науково-практична конференція «Релігія і держава у пошуках modus vivendi: українські реалії та світовий досвід». Участь у ній беруть молоді науковці та студенти з України, Білорусі та Польщі. Організував конференцію Інститут релігії та суспільства Українського Католицького Університету.

Учасників конференції привітав ректор УКУ о. Богдан Прах. Він заохотив учасників конференції: «Будьте відкритими, не шукайте своєї власної правди, а шукайте правду Христову в тому, що досліджуєте і що говорите, бо кожен несе відповідальність за релігійну ситуацію в своїй державі». Ректор УКУ наголосив, що релігійне питання постає на перший план, коли людина опинилася в іншій державі і хоче знайти себе у нових для неї реаліях. Тому важливо, щоб Церква змогла допомогти таким людям віднайти себе.

Президент Інституту релігії та суспільства УКУ Мирослав Маринович у вступній промові «Держава і Церква в Україні:задавнені проблеми та нові виклики» наголосив: «Процес формування єдиної помісної Церкви в Україні ставить на порядок денний запитання, пов’язані з роллю держави та владних структур у цьому процесі. Як збалансувати дотримання релігійної свободи та інтереси держави? Які моделі співіснування Церкви та держави існують у світі? Як цей досвід може бути корисним в українських реаліях? Чи помісна Православна Церква України та українська влада здатні не піддатися спокусі цезаропапізму?» За його словами, на цій конференції важливо почути думки молодих науковців та студентів у цій царині, обмінятися досвідом і випрацювати спільне бачення заявлених проблем.

Мирослав МариновичМирослав Маринович акцентував на тому, що сьогодні нам, українцям, які добре розуміють поняття ЩО означає свобода від... (від переслідування, поневолення), потрібно шукати відповідь на питання: Що таке свобода для…? Нам важливо знати для чого автокефалія, що має змінитися в Україні з появою ПЦУ. Він навів, як приклад, 10 тез для ПЦУ серед авторів яких є учасник конференції протоєрей Григорій Коваленко. За словами Мирослава Мариновича, у цих тезах яскраво видно те, якими мають вибудуватися стосунки Церкви і суспільства.

Сам Григорій Коваленко виступив з промовою «Християнин і громадянин:незлитно і нероздільно.

Про досвід Київської Церкви «буття з політикою» говорив на конференції д-р Ігор Скочиляс.

Конференція продовжить роботу 23 березня. Працюватиме 4 секції:

1. Формування єдиної Православної Церкви в Україні та міжнародна ситуація;

2.Держава, суспільство, релігійні організації: пошуки моделей управління та взаємодії;

3. Історичні приклади взаємодії релігійного та державного факторів

4.Образи, риторика, агітація: релігія у владних, культурних та інформаційних дискурсах.

На конференції

На конференції

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/conferences/75171/

Следующая новость
Предыдущая новость

Что такое гипноз: правда и мифы Добавление отзывов в google maps Б/у сервера с запада Как купить кондиционер и не ошибиться с выбором Как выиграть в Пари Матч игровые автоматы businesslink.org.ua?

Публикации