Член Нацкомісії, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров поінформував про останні факти порушень прав місцевого населення на окупованому півострові – вироки окупаційної влади заступнику голови Меджлісу Ільмі Умерову, ув’язнення якого є протипоказаним за станом здоров’я, а також українському журналісту Миколі Семені.
«У нашій роботі в ЮНЕСКО ми маємо завжди пам’ятати, що частина території України є окупованою, і привертати до цього увагу наших партнерів. Ми будемо робити все можливе, щоб запобігти будь-яким спробам використати ЮНЕСКО для легитімізації незаконної анексії Криму», - наголосив заступник міністра закордонних справ, голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергій Кислиця.
Особливу увагу члени Нацкомісії приділили питанню моніторингу стану об’єктів культурної спадщини на території окупованого півострова, підготовці реєстру рухомих та нерухомих пам’яток та об’єктів України, що знаходяться в музейних фондах на території Криму, а також приєднання України до Другого протоколу до Конвенції про захист культурних цінностей на випадок збройних конфліктів (1954 року).
Учасники засідання розглянули стан підготовки номінаційних досьє об’єктів «Археологічна пам’ятка «Кам’яна могила»» та «Історичний центр м.Чернігів» для включення до Списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Нацкомісія вирішила оголосити конкурс на визначення найактивніших учасників мережі Асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні. Крім того, на заході презентовано досягнення України у Глобальних мережах ЮНЕСКО «Міста, що навчаються» та «Творчі міста».
У заході брав участь заступник голови Адміністративно-господарського управління УПЦ (МП) священик Олег Степанов. При цьому офіційний сайт УПЦ (Московського Патріархату) у своїй новині про захід уникає слів з прес-релізу Міністерства закордонних справ України про ситуацію "в окупованому Росією Криму в сферах компетенції ЮНЕСКО", хоча саме окупація Росією півострова (резолюції ООН і Ради Європи 2014-2016 років) спричинила ситуацію, для обговорення якої зібралася Національна комісія.
Водночас сайт УПЦ зазначає, що "після озвучення порядку денного було піднято тему збереження архітектурного середовища Києво-Печерської Лаври, яка знаходиться під охороною ЮНЕСКО, новобудов на території монастиря. Згідно висновку комісії ЮНЕСКО, монастирський комплекс зберігає свою унікальність і нові корпуси монастиря не впливають на загальну стилістику Лаври".