У зв'язку з конфліктом з приводу утримання під домашнім арештом американського пастора США ввели санкції відносно двох турецьких міністрів. Заходи, про які Білий дім оголосив в середу, 1 серпня, торкнулися міністра внутрішніх справ Туреччини Сулеймана Сойлу і міністра юстиції Абдулхаміта Гюля.
Майже тижнем раніше президент США Дональд Трамп зажадав від Анкари звільнити Ендрю Брансон, який провів майже два роки в турецькій в'язниці, і попередив, що Сполучені Штати готові накласти "жорсткі санкції" на свого союзника по НАТО.
У свою чергу, турецький уряд засудив штрафні заходи США. За словами глави МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу, санкції «не залишаться без відповіді". "Без сумніву, це суттєво зашкодить конструктивним зусиллям, вжитим для вирішення спірних питань між двома країнами", - зазначив Чавушоглу. Абдулхаміт Гюль , який потрапив під дію санкцій, заявив, що не володіє майном або коштами за межами Туреччини.
Справа пастора Ендрю Брансона
Наприкінці липня 50-річного євангельського пастора Брансона, ув’язненого у турецькій в'язниці в 2016 році, випустив суд в Ізмірі з-під варти під домашній арешт. Разом з тим суд заборонив пастору залишати країну. Судовий процес над ним розпочнеться 12 жовтня. У провину Брансону ставиться співпраця з проповідником Фетхуллахом Ґюленом, який проживає у США, та з забороненою Робочою партією Курдистану. Пастору, який відкидає всі звинувачення, загрожує 35 років позбавлення волі.
До свого арешту Ендрю Брансон більше 20-ти років жив з сім'єю в Ізмірі на західному узбережжі Туреччини, він був настоятелем невеликої церкви. Про це повідомляє Deutsche Welle.
Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/72069/