Підозрюваних у підпалі будівлі УПЦ (МП) біля Десятинної церкви відпустили на поруки

05.02.2018 18:13 3

Підозрюваних у підпалі будівлі УПЦ (МП) біля Десятинної церкви відпустили на поруки

Суд у Києві відпустив архітекторів Олександра Горбаня і Олексія Шемотюк, підозрюваних у підпалі незаконного спорудження Української Православної Церкви (Московського Патріархату) біля фундаменту Десятинної церкви в центрі Києва, на поруки.

"Рішенням Апеляційного суду м.Києва підозрюваного у спробі підпалити Десятинний монастир УПЦ МП Олександр Горбань відпущено на поруки", - написала прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган у своєму мікроблозі в соцмережі Twitter у вівторок.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", аналогічні рішення на засіданні в понеділок суд також прийняв і щодо О.Шемотюка.

Як повідомлялося, 25 січня поліція Києва затримала двох киян, які намагалися підпалити малу церковну будівлю, незаконно споруджену біля будівлі Національного музею історії України, яку в УПЦ (МП) називають Десятинним монастирем Різдва Пресвятої Богородиці. На місці події були виявлені пляшки з сумішшю, їх відправили на експертне дослідження.

Правоохоронці встановили осіб, які могли бути причетні до підпалу - 33- і 36-річні кияни, які раніше не притягувалися до кримінальної відповідальності. Їх затримали, пізніше Шевченківський райсуд Києва заарештував їх на 60 діб із альтернативою застави в сумі 2,2 млн грн для кожного. Слідчий відділ Шевченківського управління поліції відкрив кримінальне провадження за ч.2 ст.15 ч.2 ст.194 (замах на умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.

Прибічники заявляють, що О.Горбаня і О.Шемотюка обвинувачують "у спробі підпалу нелегального МАФу, самовільно побудованого на території Національного музею історії України". Режисер, волонтер і один з архітекторів Данило Ковжун в ефірі "Громадського радіо" розповів, що це був перформанс, а не підпал, до того ж архітектори знають, що може заподіяти пожежа, а що має вогневу стійкістю. За його даними, фундамент церкви Х століття не міг розплавитися, оскільки він з граніту.

Архиєпископ Ніжинський і Прилуцький УПЦ (МП) Климент (Вечеря) стверджує, що документи на спорудження церковної споруди є.

О.Шемотюк і О.Горбань - учасники Революції Гідності. О.Шемотюк також учасник АТО (спочатку доброволець, потім - серед лав ЗСУ).

Раніше в 2007 році, біля фундаменту Десятинної церкви було побудовано дерев'яну церкву. Низка громадських організацій періодично протестують проти цієї споруди, стверджуючи, що відсутні відповідні дозвільні документи.

З 2010 року, незважаючи на протести громадськості та науковців, представники УПЦ (МП), віруючі і деякі політики домагаються затвердження зведення на Старокиївській горі "Національного православного комплексу", головною частиною якого мала бути відроджена церква Богородиці (Десятинна). У 2011 р. тут явочним порядком з'явилися "Десятинний монастир", каплиця і Музей історії Десятинної церкви. Було проведено архітектурний конкурс, що передбачає зведення важкого храму зразка Х століття на фундаментах Десятинної церкви. У жовтні 2011 р. митрополит Володимир у відкритому листі до влади просив про підтримку відродження Десятинної церкви в Києві, "яка мала бути відроджена на знак поваги до засновника нашої державності та Хрестителя Київської Русі святого рівноапостольного князя Володимира". Наприкінці грудня 2011 року фундамент храму було тимчасово законсервовано.

У 2013 році головний архітектор Києва, начальник ГУ містобудування та архітектури КМДА Сергій Целовальник, який є категоричним противником такого будівництва, заявив, що глава УПЦ митрополит Володимир (Сабодан) погодився з тим, щоб не будувати новий храм на фундаменті Десятинної церкви. Глава Київської міськдержадміністрації Олександр Попов заявив, що київська влада наполягає на музеїфікації та консервації археологічних артефактів на залишках фундаменту Десятинної церкви і не підпише жодного документа, що дозволить будівництво на цьому місці.

У тому ж році невідомий вночі підпалив дерев'яну церкву, розбивши вікно і наливши всередину будівлі горючу рідину. Церква дістала внутрішніх пошкоджень, завалилася внутрішня обшивка. Ікони з мощами не постраждали.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/protests/69987/

Следующая новость
Предыдущая новость

Вячеслав Кантор - защитник всего человечества Развлечения для азартных игроков на сайте казино Варенье из лепестков чайной розы Развлечения, которые приносят реальную прибыль Профессиональная организация безопасности в Киеве

Публикации