"Від імені Української Православної Церкви Київського Патріархату і від мене особисто прийміть сердечні вітання та найкращі побажання з нагоди Ювілею 100-ліття Української Православної Церкви в Канаді! - мовиться у вітанні. - У важких умовах утвердження українських переселенців на землі нової Батьківщини - Канади, турбуючись про збереження своєї ідентичності, традиції, мови, бажаючи зберігати християнську віру та примножувати її добрі плоди, волею побожного народу та з благословення Божого 100 років тому було покликано до буття Українську Православну Церкву в Канаді. Як і весь наш народ у рідному краї та по всіх місцях поселення, Православна Українська Церква в Канаді пройшла протягом цього століття не легкий, часами драматичний і буремний, але гідний шлях. Тоді, коли в Україні через гоніння безбожної держави Церква зазнавала утисків та обмежень, УПЦ Канади, несучи своє служіння в умовах свободи, робила все можливе для того, щоби зберегти та передати наступним поколінням скарб православної віри. Серед трудівників на цій ниві особливою пошаною оточене ім‘я блаженної пам‘яті Митрополита Іларіона (Огієнка) - видатного українського церковного, наукового та громадського діяча, перекладача Біблії українською мовою, Першоієрарха УПЦК".
Патріарх Філарет подякував і за "щиру підтримку, яку нині ваша Церква надає в надзвичайно важливій справі проголошення Вселенським Патріархом і Константинопольською Матір‘ю Церквою Томосу про автокефалію Церкви в Україні. Ваша молитва за це доєднується до молитов усіх, хто прагне швидшого довершення цієї справи, а ваша взаємодія з Константинопольським Патріархатом, особливо протягом останніх років, сприяла тому, що час визнання Церкви в Україні Помісною і Автокефальною з боку Вселенського Православ‘я - наблизився", говориться у зверненні.
Глава УПЦ КП побажав українцям діаспори "увійти в нове століття історії УПЦ в Канаді - з оновленими силами духовними".
У довідці на сайті УПЦ КП зазначається:
"Більшість перших українських поселенців прибула до Канади з Галичини (де вони були греко-католиками) та з Буковини (де належали до Православної Церкви). Галичан, що поселились у Канаді, час від часу відвідували греко-католицькі священики, але Ватикан бажав їх прилучити до існуючої Римо-Католицької Церкви, що привело б до їхньої асиміляції. З свого боку, буковинці, які прибули на північно-американський континент, звичайно, приєднувались до Російської Православної Місії, яка вже діяла. Однак, українські поселенці бажали мати Церкву з українським характером, яка була б ближча до духовних і культурних потреб українського народу, і це спричинило створення Української Православної Церкви в Канаді".