Патріарх Святослав назвав основні причини, які ведуть людину до бідності

23.03.2018 17:15 6

Патріарх Святослав назвав основні причини, які ведуть людину до бідності

В українській мові є чудовий вислів, який влучно описує «розрив» між багатими і бідними, зокрема і в українському суспільстві: ситий голодному не товариш. А й справді: які чинники роблять нас багатими, а які бідними? І чи завжди невтомна праця є запорукою нашого достатку?

Зокрема на ці питання відповів Глава Української Греко-Католицької Церкви під час ефіру програми «Відкрита Церква» на тему «Бідність і багатство», повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Священне Писання, зокрема Книга Мудрості, дуже багато нам говорить про лінь. Очевидно, що лінь є великою бідою! Це своєрідне павутиння, яке зв’язує і паралізує людину, не дає можливості їй розвиватися. Лінива людина не тільки не здобуде нічого матеріального, а й навіть те духовне, що має, дуже легко може втратити», — зазначив Предстоятель УГКЦ.

На його думку, коли ми говоримо про культуру праці, то потрібно цінувати й працьовитість! На жаль, за його спостереженнями, повага до людей праці в Україні стрімко падає... Людська праця швидко знецінюється.

«Нерідко люди шукають швидкого, а деколи навіть кримінального виду збагачення, хизуючись цим перед іншими громадянами та друзями. А ми часто не розуміємо цінності, як говорив Андрей Шептицький, цієї мурашиної щоденної праці. Як вважав митрополит, саме завдяки такій праці рухається народ!» — підкреслив духовний лідер греко-католиків.

Однак є ще інші виклики, які стоять перед бідністю, — це невміння правильно розпоряджатися своїм багатством. Варто згадати навіть притчу про блудного сина. Батько дав частину спадку своєму сину, а той пішов у чужу землю, жив блудно і розтратив спадок, усе те майно, яке дав йому батько.

«Ми звикли чи часто хочемо жити за чужий рахунок. Ми не вміємо узгоджувати свої видатки зі своїми прибутками. Не вміємо бути ощадливими у щоденних витратах. Тому є багато різних небезпек, які чекають на нас. Якщо ми, як суспільство будемо жити за чийсь рахунок (завжди будемо позичати якісь кошти у МВФ) чи будемо очікувати, що якісь багаті країни нас утримуватимуть або що вони нам щось винні (бо ми такі гарні, культурні та відкриті) — то ця ілюзія, де-факто, раніше чи пізніше обернеться для нас великим лихом, великою бідою», — наголошує Глава Церкви, говорячи про інші причини бідності.

«Як зазначено в Книзі Мудрості, того, хто довго спить зранку, настигне біда, лихо і вбогість. Тому плекаймо культуру праці, уміймо не тільки здобувати багатство, не тільки виробляти необхідні блага, а й правильно ними розпоряджатися!» — наголосив Блаженніший Святослав.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/70563/

Следующая новость
Предыдущая новость

Играть на популярных игральных слот аппаратах в интернет казино Love vulkan Четки – часть духовного просвещения Богослужения в храме Спиридона Тримифунтского в Минске Очередные попытки правительства Швейцарии взяться за игорный онлайн бизнес Самая профессиональная служба эвакуации

Публикации