28 січня 2018 року Святіший Отець Франциск відвідає прокатедральний собор Святої Софії в Римі та зустрінеться з українськими мігрантами в Італії. Візит Папи Римського відбудеться на запрошення Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
О 16:00 Папа прибуде до собору Святої Софії, де його зустріне Патріарх Святослав. У соборі паломники зустрінуть Святішого Отця українською колядою, після чого Глава УГКЦ привітає його у своєму слові. Святіший Отець також звернеться до української громади, а відтак зійде до крипти собору. Тут Єпископ Рима помолиться перед могилою владики Степана Чміля, свого вихователя в початковій школі в Буенос-Айресі (Аргентина). На завершення свого візиту Папа вийде до паломників на території собору Святої Софії.
«Візит Святішого Отця до собору Святої Софії має важливе історичне значення: кілька десятиліть цей храм був головним катедральним храмом нашої Церкви і став символом її відродження. Зустріч Папи з українськими мігрантами є знаком його пастирської турботи та виявом солідарності з українським народом, котрий вже декілька років страждає від війни на Донбасі», – каже Патріарх Святослав.
Собор Святої Софії в Римі був побудований з волі Патріарха Йосифа Сліпого у 1969 році, а в 1985 році Папа Іван Павло ІІ надав йому титул кардинальської церкви. У крипті собору, окрім інших поховань, знаходиться також могила владики Степана Чміля, одного з найближчих співпрацівників патріарха Йосифа Сліпого та особи, близької до Папи Франциска.
У 1948 році о. Степан Чміль приїхав до Аргентини як перший український салезіанин східного обряду. Серед вихованців школи, в якій він працював, знаходився також малий хлопець Хорхе Маріо Бергольйо (Папа Франциск). Святіший Отець не один раз вказував на особливу роль о. Степана Чміля у своєму вихованні та розповідав, що саме цей український священик навчив його молитися «іншу Літургію», багато розповідав йому про Україну та про переслідування УГКЦ в Радянському Союзі. Із цих часів Папа пам’ятає християнські вітання українською та вітається з українськими паломниками рідною для них мовою.
Собор Святої Софії є для українських мігрантів важливим духовним та культурним осередком. Українці в Італії є п’ятою за кількістю етнічною спільнотою. У різних регіонах Італії діє 145 греко-католицьких капеланських осередків, в яких здійснюють душпастирське служіння 62 священики.
Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/vatikan/69695/