Золочівський райсуд 3 травня визнав священика УПЦ КП Ігоря Проця винним у завдані легких тілесних ушкоджень у серпні 2016 року греко-католицькому священику Миколі Мандрику у приміщенні Ясеновецької сільради у Золочівському районі Львівщини. Суд зобов’язав винуватця сплатити потерпілому 9750 грн завданої матеріальної та моральної шкоди.
За інформацією Zaxid.net, інцидент трапився 25 серпня 2016 року. Настоятель місцевого храму Преображення господнього УГКЦ Микола Мандрик прийшов у кабінет сільського голови, щоб обговорити встановлення у селі фігури Матері божої. Під час цієї розмови у кабінет заглянув священик УПЦ (КП) Ігор Проць. З-за порогу він почав ображати представника іншої конфесії, розмова перетворилася у словесну суперечку з лайкою, йдеться у вироку суду.
Згодом обидва священики та сільський голова вийшли у коридор. На сходах Ігор Проць завдав ударів Миколі Мандрику в обличчя, ноги та живіт. Унаслідок побиття у нього була розбита брова, яка кровоточила, медики діагностували легкий струс мозку, численні гематоми на тілі. Опісля Микола Мандрик тиждень лікувався у стаціонарі.
Під час судового розгляду Ігор Проців спершу заперечував свою вину і відмовлявся надавати покази. Проте пізніше він змінив свою позицію, і заявив, що у той день прийшов до сільради, щоб попросити не допускати греко-католицьких священиків на сільський цвинтар. Він визнав, що існує тривалий конфлікт між представниками двох релігійних конфесій. За його версією, на сходовій клітці Микола Мандрик першим намагався завдати йому удару, але він відштовхнув його від себе. Він висловив припущення, що потерпілий отримав травми випадково, вдарившись у перила сходової клітки та стіну.
Проте суд визнав достатніми доказами вини Ігоря Проця свідчення потерпілого греко-католицького священика, сільського голови, а також огляд місця подій, висновки судово-медичної експертизи та протоколи слідчих експериментів.
Суд визнав Ігоря Проця винним у вчиненні кримінального правопорушення за ч.2 ст.125 Кримінального кодексу (умисне легке тілесне ушкодження), проте звільнив від сплати штрафу у 1700 грн за це, застосувавши закон «Про амністію у 2016 році».
Разом із цим суд частково задовольнив цивільний позов Миколи Мандрика і зобов’язав його кривдника сплатити 1750 грн завданої матеріальної шкоди та 8000 грн моральної шкоди. Вирок суду може бути оскаржений в апеляційній інстанції упродовж 30 днів з дня його проголошення.
Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/scandals/71147/