Заступник глави адміністрації президента України Ростислав Павленко вказує на неточність цитування та висновків, зроблених УПЦ (МП) в інформації про позицію Собору Польської Автокефальної Православної Церкви в питанні про автокефалію церкви в Україні.
Раніше синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (Московського Патріархату) розмістив повідомлення про те, що в зв'язку з питанням надання автокефалії, Собор Єпископів Польської Православної Церкви зокрема підкреслив, що "згідно з думкою Помісних Православних Церков автокефалію надає Матір-Церква тільки після узгодження з предстоятелями всіх Помісних Церков. Необдумані і передчасні рішення у справі автокефалії в Україні можуть призвести до подальших розділень". Разом з тим, Собор підкреслив, що "в питаннях догматично-канонічних, не слід керуватися політичними міркуваннями".
Павленко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в суботу зазначив, що в комюніке після Собору Польська Автокефальна Православна Церква опублікувала дещо інший текст: "У відповіді (Собору - ІФ) на лист Його Високопреосвященства, митрополита Київського і всієї України Онуфрія, який інформує про поточний стан Православної Церкви в Україні, висловлена чітка позиція Польської Автокефальної Православної Церкви, що церковно-канонічне життя Церкви повинно базуватися на догматично-канонічних засадах Православної Церкви. Порушення цих основ вносить хаос у життя Церкви "(http://www.orthodox.pl/komunikat-kancelarii-sw-soboru-biskupow-7/).
"Про обов'язкове "узгодження" з іншими Церквами не йдеться. Очевидно, що Вселенський Патріарх діє відповідно до канонів (а саме на важливості проходження канонам заявляє Польська Православна Церква). Тому висновки, зроблені УПЦ (у єдності з Московським Патріархатом) є передчасними. Коли Вселенський Патріархат проінформує всі Церкви про українське питання, Синод Вселенського Патріархату прийме рішення про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні", - сказав Р. Павленко агентству.
Як повідомлялося, 17 квітня 2018 року президент України Петро Порошенко повідомив про свій намір звернутися до Архиєпископа Константинополя, Вселенського Патріарха Варфоломія з закликом видати Томос про Єдину Помісну Православну Церкву в Україні, і закликав Верховну Раду в найкоротші терміни підтримати його ініціативу.
19 квітня народні депутати підтримали звернення президента України до Вселенського Патріарха щодо надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні.
Священний Синод Вселенського Патріархату в Константинополі прийняв до розгляду звернення президента України щодо надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні, а також вирішив почати процедуру, необхідну для надання автокефалії Українській Православній Церкві.
Вселенському Патріарху були також передані звернення від єрархів українських православних Церков щодо надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні і постанову Верховної Ради про підтримку звернення президента України.
Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/71194/