Учасники АТО, волонтери, громадські активісти висунули низку вимог до представників влади, правоохоронних органів та вірян щодо «деструктивної та актиукраїнської діяльності УПЦ (МП). Свої вимоги вони озвучили сьогодні, 22 січня, у Києві.
Автори документу, зокрема, закликають керівництво держави припинити на території України діяльність УПЦ (МП), виключити її священнослужителів з участі в офіційних святкових заходах, при передачі держмайна надавати пріоритет УПЦ КП...
Як зазначалося, останньою краплею, яка спонукала воїнів АТО скласти Звернення, став випадок у Запоріжжі, коли священик УПЦ (МП) відмовив у похованні хлопчика.
Звернення оприлюднив Олег Коломоєць – Голова ГО «Товариство ветеранів АТО Запоріжжя».
Ветерани АТО закликали:
Вищі органи державної влади
- Принити діяльність на території України УПЦ (МП) як такої, що носить екстремістький характер та здійснює діяльність, направлену на підрив державного суверенітету та територіальної цілісності України.
- Виключити з участі в офіційних та святкових заходах на території України представників церков УПЦ (МП)
- При передачі державного майна надавати пріоритет УПЦ КП.
Органи місцевого самоврядування
- Не надавати дозволи представникам церков УПЦ (МП) на проведення масових заходів.
- Виключити з участі в офіційних та святкових заходах на території України представників церков УПЦ (МП)
- При передачі комунального майна надавати пріоритет УПЦ КП.
Правоохоронні органів України
- Розслідувати факти діяльності організованих злочинних у групувань, які діють під патронатом церков УПЦ (МП), а також служителів церков, які причетні до злочинних дій, припинити їх діяльність та притягти винних до відповідальності
Український Народ
- Припинити в повсякденному житті підтримувати церкви, підпорядковані Московському Патріархату: Кожна куплена свічка у храмі УПЦ (МП) – це куплений патрон для вбивства наших дітей.
- Здійснювати духовні обряди у церква УПЦ КП.
- Спонукати священнослужителів церков переходити в підпорядкування Київського Патріархату.
Українське духовенство
- Відродити багатовікові духовні традиції українського народу та об єднатися в єдину собору помісну Українську Православну Церкву.
Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/69803/