Ісламський культурний центр Києва активно співпрацює з українськими вишами

19.10.2018 14:29 0

Ісламський культурний центр Києва активно співпрацює з українськими вишами

Шейх Саід провів з гостями ознайомчу бесіду про основи віри, історію та сучасне становище ісламу й мусульман в Україні. Він також відповів на запитання студентів про Судний день і про те, як ісламська есхатологія описує долю юдеїв і християн після Страшного Суду; у чому суть багатожонства, які правила регламентують життя полігамної родини; походження стереотипу про «ісламський тероризм та екстремізм» тощо. Студенти мали екскурсію центром, завітали до мечеті, розпитували про особливості ісламських богослужінь й про роль мечеті в житті мусульман, дізналися, що в мечетях не лише моляться, а й навчаються, обговорюють суспільно корисні справи.
Торік семінаристи відвідали ІКЦ в компанії студентів іншого світського вишу — факультету релігієзнавства Університету ім. Бориса Грінченка. Ці відвідини запам’яталися хоровим виконанням величальної «Многая літа» на подвір’ї ІКЦ.
Бажаними гостями в ІКЦ столиці були й студенти-арабісти історичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, (до речі, переклади українською смислів Корану, що є в бібліотеці відділення релігієзнавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, подаровані муфтієм ДУМУ «Умма» шейхом Саідом Ісмагіловим).
В ІКЦ заняття проводилися і для першокурсників факультету права Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського, неодноразово тут поповнювали скарбничку знань студенти філософського факультету Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, а після одного з таких візитів студенти зізнавалися, що й не підозрювали, як багато у них було стереотипів про іслам і мусульман, і переконалися, що вони абсолютно не відповідають дійсності!
Гостювали в ІКЦ м. Києва й студенти Українського адвентистського теологічного інституту (м. Буча), Києво-Могилянської академії (НаУКМА) і Трьохсвятительської духовної семінарії Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Не оминули своєю увагою відвідини в ІКЦ й слухачі Університету третього віку.
Раніше релігієзнавець, професор Людмила Филипович запевнила, що жодна лекція в аудиторії, жодне найдетальніше релігієзнавче дослідження, прочитане студентом, не дорівнює безпосередньому спілкуванню з послідовниками релігії, тому й надалі лекції з ісламознавства для студентів відбуватимуться саме тут.
Але й представники ІКЦ отримують запрошення від українських вишів — прочитати лекції, провести зустрічі, поспілкуватися зі студентами. Найчастіше бувають в «Могилянці». Серед визнаних моральних авторитетів, які запрошувались до спілкування з молоддю, був муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов.
Ісламські культурні центри Всеукраїнської асоціації «Альраід» — заклади, які покликані задовольнити культурні та релігійні потреби мусульман, стати базою для діяльності численних громадських організацій, які вони заснували. Серед першочергових завдань ісламських центрів — спростування міфів і стереотипів щодо віровчення та його послідовників, налагодження міжкультурних, міжетнічних та міжрелігійних зв’язків, співпраця з іншими релігійними організаціями та церквами заради порозуміння, миру й злагоди у суспільстві. Тож в ІКЦ по всій Україні радо вітають гостей-немусульман, які щиро цікавляться життям послідовників ісламу, прагнуть не з чуток та переказів, а в живому спілкуванні дізнатися про те, у що вони вірять, чому вчить Коран та Сунна, якими є історія, культура, традиції народів, що сповідують іслам.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Комфорт і затишок – і опалення, і кондиціонер Сучасні елеватори Yaxell – японские ножи из дамасской стали Изготовление клише из магния и латуни Єпископ УПЦ вибачився за поведінку священика, який зневажив пам'ять воїна АТО

Публикации