Єленський: У Московському Патріархаті перекручують значення законопроекту про перехід релігійних громад

18.01.2019 9:02 0

Єленський: У Московському Патріархаті перекручують значення законопроекту про перехід релігійних громад

Парламент має намір розглянути новий законопроект №4128 про вільний перехід церковних громад з однієї конфесії в іншу. Саме він має стати фундаментальним принципом релігійної свободи, про що навіть йдеться в загальній декларації прав людини.

Про це в ефірі телеканалу ZIK говорив народний депутат України Віктор Єленський.

«Будь-яка релігійна громада в Україні має мати право вільно змінити свою приналежність. Що, власне, і було визначено Законом України «Про свободу совісті та релігійних організацій» і лише не було механізму, як це зробити», – сказав Єленський.

За його словами, вільний перехід громад є фундаментальним принципом релігійної свободи і про це навіть зазначено в загальній декларації прав людини. І тому не варто зараз комусь заявляти про те, що хтось, когось змушуватиме кудись переходити.

«Те, що людей будуть силоміць перетягувати до інших парафій, заявляють певні кола, особливо Московський Патріархат і його політичні спонсори. Але вони майже повністю перекручують зміст цього документу. Адже йдеться про те, що територіальна громада буде визначати, до якого центру належатиме та чи інша релігійна громада, а не «тітушки» це визначатимуть, – наголосив він.

Бо поки що «тітушок» бачили у Почаєві, де вони виштовхували селян з їхніх храмів.

«Уявіть собі ситуацію, що є село і там захоплена церква, але ж ці люди не є «парашутистами». Ці особи живуть в тому ж селі, вони збудували церкву або це зробили їхні родичі. Також ці люди заявляють, що вони завжди ходили в цю церкву і не хочуть належати до УПЦ МП чи ще якогось патріархату. Тому новий законопроект про перехід церковних громад якраз спрямований на їхнє вільне волевиявлення», – зазначив Єленський.

Він також розповів, що держава не може приписати релігійній громаді, скільки потрібно осіб для переходу до тієї чи іншої парафії. Тому що вона поважає автономію релігійної громади.

«Єдина цифра, яка зазначена в законопроекті, це дві третини від кворуму. Тобто, якщо у статуті релігійної громади сказано, що для ухвалення рішення необхідно, щоб було дві третини громади, то дві третини від цієї кількості якраз і вирішать, це питання», – наголосив нардеп.

Він зауважив, що у законопроекті про вільний перехід громад також зазначене посилання на статути релігійних громад.

«Наприклад, йдеться про те, що релігійні громади приймають і виключають своїх членів на свій розсуд. І саме це також є прямою нормою з рішення Європейського суду з прав людини щодо справи Свято-Михайлівської парафії проти України. Саме це рішення стало тілом українського закону», – прокоментував він.

До слова, в Україні з 1991 року існує закон, де є стаття, яка передбачає, що кожна релігійна громада може бути підпорядкована будь-якому центру як в Україні, так і за їх межами, а також вільно змінювати свою підлеглість. Але в який спосіб вона може це робити, процедуру – не прописано.

«Тому саме новий законопроект пропонує мінімальну процедуру, бо держава поважає автономність громад», – додав Єленський.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/legislation/74334/

Следующая новость
Предыдущая новость

Экологический паспорт Качественный металлопрокат от компании "Будсервис" по доступной цене Мужские кожаные сумки – удобство и стиль Быстрый и качественный ремонт macbook в Киеве Качественные ортопедические матрасы по приятной цене

Публикации