У Єгипті відкрили 30 стародавніх саркофагів з муміями, яким 3000 років

21.10.2019 19:09 0

У Єгипті відкрили 30 стародавніх саркофагів з муміями, яким 3000 років

Єгипетська влада розкрила 30 стародавніх дерев’яних саркофагів, виявлених у Луксорі. Кожен з них містив усередині муміфіковані рештки, повідомляє Thebabel з посиланням на CNN.

Мостафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради зі старожитностей Єгипту, повідомив, що це відкриття стало найбільшим в країні за понад століття і що це — перший сховок з рештками, виявлений єгипетською місією після багатьох років археологічних розкопок.

«Це невимовне відчуття, клянуся Богом», — сказав Вазірі після відкриття саркофагів перед Храмом Хатшепсут в Долині Царів у Луксорі.

Міністр старожитностей Єгипту Халед Ель-Енані назвав саркофаги 3000-річної давнини, які були поховані на кладовищі Аль-Асасіф, такими, що «надзвичайно добре збереглися».

У них містилися муміфіковані рештки чоловіків і жінок, а також двох дітей, імовірно середнього класу.

Мумії були знайдені повністю загорнутими в тканину, але їхню стать можна визначити по тому, як були складені руки.

У Єгипті відкрили 30 стародавніх саркофагів з муміями, яким 3000 років

Саркофаги прикрашені складним різьбленням і малюнками, у тому числі єгипетськими божествами, ієрогліфами і сценами з Книги Мертвих, серією заклинань.

Написи є унікальними завдяки яскравим кольорам, які залишилися недоторканими, хоча саркофаги були поховані на тисячі років. Це пов’язано з тим, що стародавні єгиптяни використовували натуральні фарби з вапняку, червоного дуба і бірюзи, змішані з яєчним білком.

Мумії й саркофаги будуть переміщені до Великого єгипетського музею, який планують відкрити наприкінці 2020 року.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/77517/

Следующая новость
Предыдущая новость

Фотообои цветы - флора в декоре интерьера Получение своего генетического профиля по выгодной цене Волонтери передали Святогірській лаврі 10 тон гуманітарної допомоги для переселенців Футбольные бутсы Відомості про релігійну та етнічну приналежність українців як виняток можуть передаватися в Європол

Публикации