У Єгипті відкрили 30 стародавніх саркофагів з муміями, яким 3000 років

21.10.2019 19:09 0

У Єгипті відкрили 30 стародавніх саркофагів з муміями, яким 3000 років

Єгипетська влада розкрила 30 стародавніх дерев’яних саркофагів, виявлених у Луксорі. Кожен з них містив усередині муміфіковані рештки, повідомляє Thebabel з посиланням на CNN.

Мостафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради зі старожитностей Єгипту, повідомив, що це відкриття стало найбільшим в країні за понад століття і що це — перший сховок з рештками, виявлений єгипетською місією після багатьох років археологічних розкопок.

«Це невимовне відчуття, клянуся Богом», — сказав Вазірі після відкриття саркофагів перед Храмом Хатшепсут в Долині Царів у Луксорі.

Міністр старожитностей Єгипту Халед Ель-Енані назвав саркофаги 3000-річної давнини, які були поховані на кладовищі Аль-Асасіф, такими, що «надзвичайно добре збереглися».

У них містилися муміфіковані рештки чоловіків і жінок, а також двох дітей, імовірно середнього класу.

Мумії були знайдені повністю загорнутими в тканину, але їхню стать можна визначити по тому, як були складені руки.

мумії_2.jpg

Саркофаги прикрашені складним різьбленням і малюнками, у тому числі єгипетськими божествами, ієрогліфами і сценами з Книги Мертвих, серією заклинань.

Написи є унікальними завдяки яскравим кольорам, які залишилися недоторканими, хоча саркофаги були поховані на тисячі років. Це пов’язано з тим, що стародавні єгиптяни використовували натуральні фарби з вапняку, червоного дуба і бірюзи, змішані з яєчним білком.

Мумії й саркофаги будуть переміщені до Великого єгипетського музею, який планують відкрити наприкінці 2020 року.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/77517/

Следующая новость
Предыдущая новость

Кримський архієпископ УПЦ КП відвідав у суді заарештованого українця Очищение и минерализация воды У Криму священик УПЦ благословив російських окупантів "на захист державного кордону РФ" Большой выбор качественного пенополистирола по выгодным ценам Обсидиановый образок Вера, Надежда и Любовь

Публикации