Українське духовенство бере участь в опрацюванні національного протоколу дій в'язничних капеланів для попередження тортур і нелюдяного поводження

18.10.2017 12:43 12

Українське духовенство бере участь в опрацюванні національного протоколу дій в'язничних капеланів для попередження тортур і нелюдяного поводження

У засіданні взяли участь заступник міністра юстиції Денис Чернишов, директор Департаменту пробації Олег Янчук, експерти Міністерства юстиції, представники Відділу спеціальних проваджень секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Національного превентивного механізму запобігання тортурам Валентина Оболенцева та Юлія Рудницька й голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.
Напрацювання порядку реагування капеланів на випадки застосування тортур до в'язнів стало провідною темою наради. Обговорили національні превентивні механізми, відповідні напрацювання Міжнародної Католицької Комісії душпастирства у в'язницях і практику Європейського Суду з прав людини.
"Відповідно до міжнародної конвенції, заборона катування та нелюдяного поводження є абсолютною. Оскільки священики та волонтери пенітенціарного душпастирства різних конфесій часом мають можливість відвідувати в'язниці і колонії, в обставинах, недоступних правозахисникам та навіть контролюючим органам, вони також зобов'язані запобігати випадкам катувань та нелюдяному чи принижуючому гідність поводженню відносно в'язнів. Ця тема вимагає послідовного вивчення та чітких правил, щоб кожен капелан міг діяти за принципом "не нашкодь" й бути ефективним", - підсумував голова Душпастирської ради священик Костянтин Пантелей.
За результатами засідання було досягнуто домовленостей щодо проведення у листопаді цього року семінару для представників духовенства та органів пенітенціарної системи щодо вироблення порядку дій для капелана у разі виявлення фактів застосування до в’язнів тортур, нелюдського чи принижуючого гідність поводження.
Крім того, представники Церков і релігійних організацій та посадовці обговорили питання складання кодексу етики капелана, розвитку подальшого співробітництва шляхом укладення угоди між Міністерством юстиції та релігійними організаціями, які входять до складу Душпастирської ради та проведення спільних заходів, в тому числі участі у конференції європейської філії Міжнародної Асоціації в'язничних капеланів (IPCA-Europe) у квітні 2018 року.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Большой выбор качественного профильного листа в интернет-магазине «Крамбуд» Строительство мансарды Где взять справку от гинеколога? Велпатасвир в составе индийских препаратов помогает в борьбе с ВГС всех генотипов Где купить гель Holika Holika Aloe 99% Soothing Gel по выгодной цене

Публикации