«Ношу вас у своєму серці та молюся за вас, дорогі браття українці», - Папа єпископам УГКЦ

05.07.2019 19:29 3

«Ношу вас у своєму серці та молюся за вас, дорогі браття українці», - Папа єпископам УГКЦ

Папа під час зустрічі з єпископами УГКЦ наголосив, що молиться за Україну, яка «вже тривалий час переживає важку та делікатну ситуацію, вже понад п’ять років вона поранена конфліктом, який багато-хто називає «гібридним», що складається з воєнних дій... конфліктом, обтяженим пропагандистськими фальсифікаціями та різнорідними маніпуляціями, як також спробами втягнути релігійний аспект».

«Ношу вас у своєму серці та молюся за вас, дорогі браття українці. І звіряюся вам, що іноді, роблю це за допомогою молитов, які пам’ятаю і яких навчився від владики Стефана Чміля, тодішнього священника-салезіянина; він навчив їх мене, дванадцятирічного, 1949 року, і в нього я навчився прислуговувати під час Божественної Літургії, молячись з ним тричі на тиждень. Дякую вам за вашу вірність Господеві та Наступникові святого Петра, за яку протягом історії часто довелося заплатити високу ціну», - промовив Понтифік і повідомив, що зі зворушенням прочитав книгу «Переслідувані за правду».

Папа підтвердив, що кожного ранку та кожного вечора молиться до ікони Богородиці, яку Блаженніший Святослав подарував йому, від’їжджаючи з Буенос-Айреса.

Папа акцентував на тому, що головним завданням Церкви у ситуаціях, викликаних конфліктами, є давати свідчення християнської надії. Понтифік закликав УГКЦ бути місцем, в якому черпається надія, де знаходять завжди відчинені двері, де отримують розраду й заохочення.

Він згадав про те, як 2016 року організував гуманітарну ініціативу, щоб надати допомогу тим, хто найбільш безпосередньо постраждав від конфлікту: «Прагну, аби за цією першою ініціативою, яка вже в основному завершилася, слідували інші спеціальні проекти. Вже під час цієї зустрічі буде надано деяку інформацію», - сказав Папа.

Також Понтифік говорив про устрій УГКЦ та її співіснування з іншими Церквами: «Як східна католицька Церква, ви вже у своєму канонічному правопорядку маєте чітке синодальне вираження, що передбачає часті й періодичні зібрання синоду єпископів. Синодальність оживляють три аспекти. Насамперед, слухання: прислухатися до досвіду й порад співбратів єпископів і пресвітерів. Другий аспект - співвідповідальність. Третій аспект – означає також залучення мирян: як повноправних членів Церкви. Синодальність веде також до розширення горизонтів, до життя багатством власної традиції всередині вселенської Церкви, до черпання користі з добрих стосунків з іншими обрядами... до встановлення плідних взаємин з іншими помісними Церквами, як також з дикастеріями Римської Курії».

Папа переконаний, що єдність у Церкві буде настільки пліднішою, наскільки дієвими будуть порозуміння та єдність між Апостольською Столицею та місцевими Церквами: «Це не повинно призводити до зменшення усвідомлення власної автентичності й оригінальності» (Orientale lumen, 21), але формувати її всередині нашої католицької ідентичності, тобто, вселенської ідентичності», - наголосив Папа Франциск.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/vatikan/76408/

Следующая новость
Предыдущая новость

П'ятидесятники України апробують нову навчальну програму для місіонерів Реєстраційні документи створеного на материку Духовного управління мусульман Криму відправлені на доопрацювання Сыграйте на онлайн игральных автоматах на сайте онлайн казино Slots-Doc-com Стартовал 72-часовой молитвенный марафон Украинского межцерковного совета Сердце дома не кухня, а камин

Публикации