Нова помісна Церква носитиме назву «УПЦ», - речник Київського Патріархату

27.10.2018 0:21 6

Нова помісна Церква носитиме назву «УПЦ», - речник Київського Патріархату

Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський, речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) заявив, що Верховна Рада має ухвалити закон, за яким УПЦ (МП) має змінити офіційну назву на Російська Православна Церква.

Про це він сказав під час прес-конференції у п'ятницю, відповідаючи на питання щодо юридичних нюансів з подальшою назвою, оскільки юридично Українська Православна Церква закріплена за Московським Патріархатом, повідомляє Українська правда.

За його словами, після надання Томосу, помісна Церква офіційно буде мати назву Українська Православна Церква і це не бажання УПЦ КП чи УАПЦ абощо, а є рішенням, яке було обговорене і ухвалено з представниками Вселенського Патріархату.

При цьому він уточнив, що Православні Церкви в офіційних назвах можуть вказувати додаткові назви, такі як Київський Патріархат, Автокефальна Церква і т.п.

"Що стосується Церкви Московського Патріархату, яка використовує назву Українська Православна Церква, то у Верховній раді вже другий рік перебуває на розгляді законопроект №5309, який зобов'язує релігійні організації, центр яких перебуває у країні-агресорі, у своїй повній офіційній назві відображати назву тієї релігійної організації, частиною якої вони є", - сказав єрарх.

Він зазначив, що у документі прописано, які є ознаки того, що організація є частиною іншого релігійного центру.

Зокрема, це зв'язок, який прописаний у статутах обох релігійних організацій, розпорядчі функції, які є обов'язковими до виконання, що представники з України мають право участі у статутній діяльності РПЦ, мають вирішальний голос у питаннях та інше.

"Москва турбується через цей закон і тому у грудні минулого року архиєрейський Собор РПЦ ухвалив постанову про зміни до статуту Російської Церкви, де вписав, що центр УПЦ МП знаходиться у Києві", - сказав представник УПЦ КП.

"Вони думають, що якщо написали у статуті, що центр знаходиться у Києві, то українці повірять, що це не Російська Церква", - додав він.

Архиєпископ наголосив, що попри це у статуті написано, що УПЦ МП входить до РПЦ, рішення її Соборів є обов'язковими для виконання в Україні, Онуфрій бере участь у засіданні Синоду.

"То, чи є центр у Росії? Є! і коли вони говорять, що лише моляться за Патріарха, а відношення до Російської Церкви не мають, то це не правда. Українці мають обирати Церкву, знаючи всю правду", - сказав він.

Єрах зазначив, що УПЦ КП просить Верховну Раду ухвалити цей закон, щоб УПЦ МП називалася Російська Православна Церква.

Він додав, що зміна назви, не буде означати якихось гонінь, утисків чи обмежень, як про це розповідає російська пропаганда.

Представник Київського Патріархату зазначив, що "вивіска УПЦ" не повинна обдурювати.

"Чи їм соромно називатися російською? Якщо не соромно, то хай називаються Російською Церквою, якщо ж хочуть бути українською, -то нехай будуть українською по суті", - заявив речник УПЦ КП.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/73230/

Следующая новость
Предыдущая новость

Срочный и недорогой переплет диплома Карпатська єпархія УАПЦ: "Лицарський орден св. Костянтина і Олени" належить не до масонів, а до Православної Церкви Чеських земель і Словаччини Основы ремонта домашней электроники Ремонт квартиры в Киеве: быстро и качественно Заходите на сайт казино Вулкан и играйте бесплатно

Публикации