На семінарі у Львові обговорять «дух Святого вечора – альфу й омегу» творчості Івана Франка

25.01.2018 13:54 6

На семінарі у Львові обговорять «дух Святого вечора – альфу й омегу» творчості Івана Франка

До теми Святого вечора Іван Франко звертався неодноразово у своїй науковій діяльності як етнограф та фольклорист, досліджуючи народні звичаї, обряди, колядки, і в поетичних творах різного періоду життя.
Як спостеріг франкознавець і директор Музею Івана Франка Богдан Тихолоз, «дух Святого вечора – це альфа й омега Франкової творчості, її початок і кінець. І це твердження має не лише метафоричний, а й цілком буквальний сенс». Бо найперші тексти Івана Франка, що збереглися до сьогодні, – це віршовані «задачі домові» дрогобицького гімназійного періоду: «Опись зими» та «Опись Святого Вечора». Останній прижиттєвий цикл поета мав назву «Пісна вечеря…» і скомпонований був як «духова вечеря зі згадок про такі вечері в домі мойого покійного вітця, заможного селянина».
Початок семінару о 15.00 у Домі Франка (м. Львів, вул. Івана Франка, 150/152).

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Большой выбор качественных диванов по выгодным ценам в Тернополе У парафії УАПЦ на Львівщині одразу 60 дітей приступили до першої сповіді На Луганщині селяни звинуватили настоятеля 100-річної церкви в її руйнації Игумен УПЦ примет участие в вечере смеха На аукціоні продають церкву УПЦ

Публикации