На Львівщині 17 релігійних громад перейшли з Московського Патріархату в ПЦУ

08.02.2019 7:50 0

На Львівщині 17 релігійних громад перейшли з Московського Патріархату в ПЦУ

17 релігійних громад Української Православної Церкви, що у підпорядкуванні Московського Патріархату, станом на 5 лютого перейшли до Православної Церкви України. Про це Радіо Свобода повідомила директор департаменту з питань культури, національностей і релігій Мирослава Туркало.

«Громади зібрали збори, проголосували, склали відповідні протоколи про перехід, тобто все відбулось законно», – пояснила Туркало.

У Львівській області загалом нараховувалось 55 чинних релігійних громад УПЦ МП. Найбільше їх було у Сокальському районі, але на 30 січня всі дев’ять парафій УПЦ МП оголосили про своє рішення приєднатися до помісної Православної церкви України.

На сьогодні найбільше число релігійних громад під підпорядкуванням Московського Патріархату, а їх шість, розташовані у Турківському районі області. Там діє і монастир УПЦ (МП).

УПЦ МП заявляла, що за результатами 2018 року мала в розпорядженні 12 092 парафій в Україні.

31 січня набули чинності поправки до закону «Про свободу совісті й релігійні організації», які дають можливість релігійній громаді перейти з однієї церкви в іншу.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/74620/

Следующая новость
Предыдущая новость

Игорь Янковский - известный меценат и бизнесмен Онлайн-еженедельник для всех, кто ищет работу Только наша тонировка авто в Киеве позволит вам кардинально изменить внешний вид вашего автомобиля Купить террариум можно и в интернет магазине Участник АТО пронесет украинский флаг по паломническому пути "Эль Камино де Сантьяго"

Публикации