Мер Дніпра пообіцяв передати будівлю Катеринославської соборної мечеті мусульманській громаді

07.05.2018 17:34 12

Мер Дніпра пообіцяв передати будівлю Катеринославської соборної мечеті мусульманській громаді

Такі перспективи міський голова Дніпра Борис Філатов обговорив 26 квітня під час зустрічі з представниками кримськотатарського народу.
Катеринославську соборну мечеть збудували ще на початку 1900-х років. Однак після війн і революцій минулого століття її вилучили у мусульманської громади. Упродовж багатьох років приміщення використовували для різних цілей. Нині тут розташовується дитяча спортивна школа олімпійського резерву.
Як передає прес-служба міськради Дніпра, мер міста під час зустрічі зазначив, що мечеть має належати мусульманам:
— Мечеть має належати мусульманській громаді. Консолідувавши наші зусилля, ми створимо необхідний механізм передання будівлі й розміщення дитячої спортивної школи. Є пропозиції, як владнати цю проблему. Ми звертатимемося й до міжнародних фінансових інституцій, також у Меджлісу є свої зв’язки у світі. Поки не розкриватиму всіх секретів, — заявив Борис Філатов.
Очікуване переданя будівлі мечеті він назвав відновленням історичної справедливості.
— Це питання розглядали ще 2014 року, коли Борис Філатов обіймав посаду заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації. Тоді уклали принципову домовленість про те, що будівлю передадуть мусульманській громаді. До цієї теми також неодноразово поверталися й протягом останніх років. Найближчим часом у мерії планують розробити дорожню мапу передання будівлі мечеті. Далі питання розглянуть на сесії міськради.
— Щоб увесь процес пройшов, так би мовити, безболісно, до будівництва нового приміщення під спортивний комплекс ми підключатимемо деякі турецькі фірми, що нині працюють у місті, — повідомив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.
Після передання будівлю соборної мечеті планують реставрувати та повернути їй первісний вигляд.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Эвакуация легковых машин в Киеве Який букмекер дає найкращий вітальний бонус в Україні? Продажа автомобиля: Эффективные советы для быстрой и успешной сделки Какими особенностями обладают современные ноутбуки? Ритуальные услуги по доступным ценам

Публикации