Комісія Київради підтримала перейменування проспекту на честь Любомира Гузара

03.10.2019 17:24 3

Комісія Київради підтримала перейменування проспекту на честь Любомира Гузара

2 жовтня на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики депутати підтримали проект рішення щодо перейменування проспекту Космонавта Комарова на честь Патріарха УГКЦ Любомира Гузара.

Вклад Блаженнішого Любомира у розвиток Української Греко-Католицької Церкви важко переоцінити, йдеться у повідомленні пресслужби Київради. Любомир Гузар переніс свою резиденцію зі Львова до столиці, підкреслюючи тим самим національне, а не локальне значення УГКЦ.

«Уже кілька десятків років Блаженніший Любомир Гузар залишається моральним авторитетом для цілого покоління українців. Завдяки йому Греко-Католицька Церква стала не просто однією з найбільш популярних в Україні, але й тепер включена у світовий християнський контекст. Натомість постать космонавта Комарова не пов'язана з Україною, і є лише спадком радянського минулого. Тому цілком доцільно перейменувати відповідний проспект на честь визначного архиєпископа», - зазначив заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів, який був ініціатором перейменування.

Громадське обговорення відповідного питання проходило з 15 травня до 15 липня 2018 року на офіційному веб-сайті КМДА. До голосування долучилися 1091 осіб. З них 85% підтримали ідею перейменування. Проти висловилися лише 163 особи.

Ініціативу перейменування проспекту Космонавта Комарова на честь архиєпископа Любомира Гузара підтримує і духовенство УГКЦ та керівництво греко-католицької церкви.

Зазначений проект рішення мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/77342/

Следующая новость
Предыдущая новость

Бани Днепра: История, Культура, и Современные Тенденции Большой выбор качественной женской обуви из натуральной кожи по доступным ценам Онлайн-обучение на музыкальных инструментах Игровой портал для избранных - слоты для настоящих победителей В Одесі священик УПЦ КП взяв участь у презентації фотовиставки та книги «Якби не війна»

Публикации