До Маняви, на Прикарпатті, привезли Томос про автокефалію УПЦ

18.02.2019 17:40 9

Митрополит Київський та всієї України Епіфаній та Президент України Петро Порошенко опівдні18 лютого прибули до Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря ПЦУ у Богородчанському районі на Івано-Франківщині.

Як прокоментував журналістам митрополит Епіфаній, Манявський скит обрали для представлення Томоса, бо він є «справжнім оплотом духовності».

Керівників держави та Церкви зустріли тисячі вірян, які прибули до скиту з різних куточків України.

Зустріч розпочалася урочистим молебнем, який очолив митрополит Епіфаній у співслужінні з митрополитом Івано-Франківським і Галицьким Іосафом та митрополитом Галицьким та Івано-Франківським Андрієм, єпископом Коломийським Павлом, єпископом Коломийським і Косівським Юліаном.

По завершенні молебню митрополит Київський і всієї України Епіфаній благословив присутніх.

«Сьогодні у цей прекрасний і сонячний день Господь сподобив тут на цьому святому місці, у древньому Манявському скиті подякувати Богові за всі ті милості, щедроти і благодіяння, які ми з вами отримали протягом останнього часу, - виголосив митрополит. – Господь дав нам великий дар – дар свободи для української Помісної Православної церкви. Протягом століть наш народ боровся, прагнув і мріяв отримати автокефальний статус і молитися у своїй незалежній українській православній церкві. А ми з вами є безпосередніми учасниками і творцями новітньої історії нашої вже незалежної, визнаної православної церкви».

Зі слів митрополита, минуло лише декілька місяців для втілення у життя прагнень, за які люди молилися довгі роки.

Також він подякував єрархам, які звернулися до патріарха Варфоломія про надання Томосу.

«Сьогодні тисячі людей з усієї України зібралися у цьому святому місці - Манявському скиті, щоб молитвою подякувати Богові за ту велику радість, яку отримали. Україна має щастя мати автокефальну Помісну Православну Церкву, яка визнана світовим православ’ям - наголосив, звертаючись до присутніх Президент України Петро Порошенко. – Покоління українців молилися за це. В тому числі і тут – в Манявському скиті. Вони прагнули і чекали. Дбайливо зберігали ту віру, яка Матір’ю-Церквою з Константинополя була дарована Україні Володимирським хрещенням. І за те, щоб Господь повернув Церкву Україні, за те, що ми зняли московське ярмо і нарешті побудували духовний фундамент нашої держави, який аж ніяк не менше вартує ніж Декларація про державну незалежність. Уже майже рік минув, відколи ми зібралися з владиками і я попросив спільно звернутися до Патріарха Варфоломія. І навіть тоді багато хто не вірив, що це можливо. Але 15 грудня в святій Софії Господь і, я маю тверде переконання, що там була присутня Богородиця, яка благословила наших владик і вони знайшли порозуміння і заснували об’єднану церкву, обрали предстоятелем блаженнішого митрополита Епіфанія. Кажуть – він дуже молодий, але і церква у нас молода. Це тішить. Тисячі людей на Софійській площі молилися за це також довгих одинадцять годин».

Зі слів Президента, уже 320 парафій приєдналися до УПЦ. Протягом одного місяця цього року переходить більше парафій, аніж протягом попередніх років. «Дуже важливо те, що ніхто нікого не примушує, - наголосив Президент. – Хоча так чекала Москва, що у нас почне литися кров, будуть штурми храмів,захоплення монастирів. Не дочекались. Бо наша Церква іде з вірою і любов’ю. І люди це цінують. Потребуємо спільної молитви, тому ми усі зібралися тут, бо нам небайдужа доля Церкви і держави».

Митрополит Галицький та Івано-Франківський Андрій отримав з рук очільника держави орден «За заслуги» ІІ ступеня.

Томос про автокефалію УПЦ буде доступний для загального огляду у Манявському скиті до вечора 18 лютого.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/74764/

Следующая новость
Предыдущая новость

Медицинская книжка для вашего трудоустройства Качественные итальянские межкомнатные двери Ставки на киберспорт – спортивное событие, которое стоит вашего внимания Київська митрополія УПЦ провела зустріч з рідними українських військових, які перебувають у полоні Качественная чистка вашего ПК

Публикации