Глава УГКЦ і прем'єр-міністр України дійшли згоди, що єдина Православна Церква не повинна стати державною

17.05.2018 18:53 3

Глава УГКЦ і прем'єр-міністр України дійшли згоди, що єдина Православна Церква не повинна стати державною

У ході тривалої та довірочної розмови Святослав заторкнув декілька найбільш злободенних тем суспільно-політичного життя та державно-конфесійних відносин в Україні. Першою темою, яку обговорили державний та церковний високодостойники, було питання інституалізації єдиної Православної Церкви України. Святослав ще раз озвучив офіційну позицію Української Греко-Католицької Церкви щодо цього питання та зауважив, що блага справа єднання православних в Україні не мала б зійти на манівці через створення церковної структури, яка мала б, де-факто, статус державної Церкви. Рівність усіх Церков і релігійних організацій у стосунках з державою та їхній рівний статус має бути неухильно збережено, бо це є законно і на користь як державі, так і самій Церкві, підкреслив глава УГКЦ.
Прем'єр-міністр України погодився з цими застереженнями та запевнив: «Я завжди говорю про те, що дорога до храму має бути вільною — без перешкод та обмежень. Це та основа, на якій можна будувати все інше».
Наступне питання, яке обговорили співрозмовники — проблеми сім’ї та сімейної політики в Україні. Святослав озвучив низку злободенних проблем, з якими зіштовхуються українські сім’ї та про які Церкві відомо з душпастирської практики. Під час обговорення було запропоновано декілька конкретних заходів для покращення становища сім’ї, як основи суспільства та запевнена всебічна підтримка цих дій зі сторони Церкви. «Ми хочемо поставити наш досвід на служіння нашій державі», — сказав Святослав.
Окрім цих питань було обговорено питання зміцнення довіри громадян до державних інституцій, а в цьому контексті — нагальна потреба доброго виборчого законодавства, питання молодіжної політики держави та питання утвердження справедливості, а саме конечна потреба створення Антикорупційного суду в Україні.
На завершення зустрічі глава УГКЦ подякував главі уряду за цей історичний візит і подарував гостеві Богородичну ікону та презентаційне видання про Українську Греко-Католицьку Церкву.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Оперативные услуги ритуальной компании в Москве Комфорт для ребенка и спокойствие для родителей Вже чотири виробники халяльної курятини присутні на вітчизняному ринку Глава УГКЦ відвідав скаутський табір і закликав молодь и церкву "разом працювати і йти в ногу" Качественный металлопрокат от компании "Будсервис" по доступной цене

Публикации